Španjolci bez iznenađenja protiv Finske, odluka o četvrtfinalu u posljednjem kolu

Ivor Krapac • subota, 14.09.2013.

Košarkaški reprezentativci Španjolske obavili su ono što se od njih očekivalo u ogledu s Finskom u drugom krugu Europskog prvenstva u Sloveniji. Španjolci su uvjerljivo nadjačali svoje suparnike i time osigurali odlučivanje o vlastitoj sudbini u posljednjem kolu, kada će se boriti za četvrtfinale...

Poslije poraza od Grčke u četvrtak poslijepodne, španjolski košarkaši su se s visokih 82:56 protiv Finske vratili pobjedama na Europskom prvenstvu u Sloveniji. Bila je to utakmica u kojoj su se Finci dobro držali tijekom prvih 10 minuta, no kasnije su stvari otišle u smjeru favorita.

Španjolska je u ranoj fazi susreta uglavnom bila u vodstvu, ali Finska je cijelo vrijeme držala priključak, s malim zaostatkom (18:15) na kraju prve četvrtine. Razlika je počela rasti u drugoj dionici, okončanoj s 42:30 za Španjolce, dok su u trećoj četvrtini izabranici Juana Orenge pobjegli i do 20 razlike, pa mirno čuvali veliku prednost do kraja susreta.

S već riješenom utakmicom, Finci su sasvim posustali u posljednjoj četvrtini. Španjolska je taj dio susreta dobila najuvjerljivije, s 25:12, za odlazak do +26 nakon 40 minuta košarke.

Dvostruki uzastopni europski prvaci su subotnjim uspjehom došli do omjera pobjeda i poraza 2-2 u skupini F. U posljednjem kolu srest će se s Italijom, a ako pobijede, osigurat će nastup u četvrtfinalu.

Jose Calderon je ovom prilikom bio najraspoloženiji španjolski košarkaš, s 23 poena i pet asistencija, uz odličnih 8/10 iz igre, 3/3 za dvicu i 5/7 za tricu. Victor Claver pridružio se s 12 poena i sedam skokova.

Fince je sa 17 poena, pet skokova i četiri asistencije vodio Petteri Koponen, koji je imao i tri osvojene i četiri izgubljene lopte. Gerald Lee dodao je 12 poena i šest skokova.

• narada10814.09.2013. u 19:41
    da li sam to dobro skontao ili je tačno da naši nakon današnje pobjede ne samo da su u četvrtfinalu, nego i ne mogu iz slabije pozicije nego od 3.mjesta (omjer sa Talijanima u našu korist)?