Sampdoria držala loptu, Genoa zabijala, asistencija Vrsaljka

Matej Milanović • nedjelja, 15.09.2013.

Genoa je u gradskom derbiju protiv Sampdorije slavila s uvjerljivim rezultatom, 3:0, iako je Sampdoria držala inicijativu kroz cijeli susret. Kod Genoe je cijelu utakmicu odigrao Šime Vrsaljko koji je asistirao prilikom drugog gola..

Dvije momčadi iz Genove, Genoa i Sampdoria, loše su krenule u sezonu. U prva dva kola Sampdoria je uzela samo jedan bod, a Genoa niti jednog. Zato je gradski derbi ovom prilikom imao i veću važnost nego obično. Susret je tijekom tjedna imao i neobičnu uvertiru u obliku člana stručnog stožera omladinskog pogona Genoe, kojeg su djelatnici Sampdorije ulovili dok je špijunirao njihove treninge.

Što se same utakmice, do samog početka je bila pod upitnikom zbog velike količine kiše koja je pala u Genovi. Na koncu se, međutim, ipak igralo i Genoa je u devetoj minuti povela. Davide Biondini je ubacio, a Luca Antonini volejem zabio, uz slabu reakciju protivničkog vratara.

Do kraja poluvremena Sampdoria je pokušavala izjednačiti, no to joj nije uspjelo i po povratku na teren stiglo je povećanje vodstva Genoe. U 50. minuti Šime Vrsaljko je ubacio, a Emanuele Calaio' probio golmana Sampdorije za 2:0.

Po novom golu Genoe nastavio se već viđeni scenarij, Sampdoria drži loptu i puno puca, ali ne uspijeva stvoriti ozbiljnije prilike, Genoa jednom napadne i zabije. Treći pogodak stigao je u 66. minuti, kada je Francesco Lodi zabio iz slobodnog udarca.

U preostalom vremenu Sampdoria nije uspjela stići niti do počasnog pogotka. Tako se Genoa maknula s dna ljestvice i došla do prvih bodova u sezoni, dok je Sampdoria ostala na jednom bodu.

Šime Vrsaljko je u redovima Genoe odigrao cijelu utakmicu i upisao asist kod drugog pogotka. Gledajući statistiku dviju momčadi, Sampdoria je imala veći posjed lopte, 60%, i pucala je 20 puta, Genoa samo četiri. No udarci u okvir su bili 3:2 za Genou, koja je maksimalno iskoristila svoje prilike.

U idućem kolu Genoa će ugostiti Livorno, koji ima dvije uzastopne pobjede, a Sampdoria igra kod Cagliarija, koji je u ovom kolu igrao neodlučeno kod Fiorentine.