Toni Rončević • nedjelja, 15.09.2013.

U nedjelju su završene još četiri utakmice četvrtog kola španjolskog prvenstva. Malaga je ostvarila prvu pobjedu i to visokih 5:0 protiv Rayo Vallecana, Osasuna je nakon gostujućeg poraza kod Getafea i dalje na dnu bez osvojenog boda. Espanyol je odnio gostujuću pobjedu kod Granade, a Betis je zasluženo pobijedio Valenciju i najavio sjajnu formu uoči europskih natjecanja...

Prvu utakmicu dana odigrali su Granada i Espanyol, a gosti su slavili 0:1 pogotkom Lanzarotea u 75. minuti na asistenciju Simaa Sabrose. Espanyol je ovom pobjedom izbio na peto mjesto s osam bodova, dva manje od četvrtog Real Madrida dok je Granada 11. s četiri boda na kontu.

Getafe je na Alfonso Perezu bio bolji od Osasune rezultatom 2:1. Gost je bolje otvorio susret te poveo u desetoj minuti golom Torresa nakon centaršuta Armenterosa no u 35. minuti Miku izjednačava rezultat. Asistirao mu je Pedro Leon ubačajem iz kuta, a u 51. Miku opet zabija, ovaj put je dodao Diego Castro. Getafeu je ovo četvrti bod, a Osasuna je još uvijek bez osvojenog boda u novoj sezoni.

Malaga je na svom terenu uvjerljivo pobijedila Rayo Vallecano 5:0 i tako došla do prve prvenstvene pobjede. Golijadu na La Rosaledi otvorio je El Hamdaoui u 31. minuti, a do poluvremena se u strijelce upisao i Francisco Portillo. U nastavku Eliseu zabija u 48. minuti nakon prodora u šesnaestercu. Poslije toga svoj show nastavlja El Hamdaoui i postiže još dva gola. Najprije u 61., a u 66. minuti zabija i svoj treći pogodak na ovoj utakmici.

U posljednjoj utakmici dana snage su odmjerili Betis i Valencia na Villamarinu, a završilo je 3:1 za Betis. Skorašnji suparnik naše Rijeke odlično je započeo susret i poveo već u osmoj minuti, a strijelac je bio Jorge Molina nakon što su braniči Valencije napravili početničku pogrešku. Sjajnu večer domaćih nastavlja čovjek prikladnog imena- Salvador Sevilla i pogocima u 21. i 34. minuti povisuje na velikih 3:0. U drugom poluvremenu Valencia smanjuje preko Ricarda Coste na asistenciju Banege. Inače, tijekom cijelog susreta Betis je dominirao i stvorio puno šansi te potpuno zasluženo svladao renomirane goste i tako iskazao odličnu formu pred natjecanje u Europskoj ligi.

• Obrisan korisnik16.09.2013. u 08:35
    mogli bi smo(rijeka) opasno nastradati od ovakvog betisa, igraju okomito na prvu s jakim presingom, valencia je zahvaljujući golmanu i sreći izbjegla potopvideo
  • Obrisan korisnik16.09.2013. u 02:30
    odličan betis!
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 23:13
    Ovakvu Malagu obožavam! Idemo dalje dečki možete vi opet biti među prvih 5-6 klubova tu iako je otišlo pola postave!! :))