Villarreal
Villarreal 2:2 Real Madrid
Real Madrid

Maj Gašparac • subota, 14.09.2013.

Nogometaši Real Madrida odigrali su 2:2 na gostovanju kod Villarreala. Taj remi bio je prvi ovosezonski za obje momčadi, a bliže pobjedi bili su domaćini, koji su prikazali bolju igru tijekom većine susreta. U susretu protiv Villareala debi za Kraljevski klub je ostvario i Gareth Bale, koji je u subotu i postigao svoj prvi pogodak u dresu Real Madrida.

Nogometaši Real Madrida na gostovanju kod Villarreala nisu uspjeli ostvariti svoju četvrtu pobjedu u prva četiri kola španjolskog prvenstva. U utakmici protiv "Žute podmornice" upisali su prvi ovosezonski remi, a susret je obilježilo i to što je u njemu svoj debi ostvario Gareth Bale, čiji je transfer iz Tottenhama u Kraljevski klub bio najvrjedniji ovog ljeta. Uz Velšanina, koji je zauzeo poziciju na desnom krilu, Ancelotti je u napadačkom dijelu momčadi na teren poslao Cristiana Ronalda, Isca i Karima Benzemu.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić zauzeo je od prve minute svoju poziciju u veznom redu, a na terenu je proveo cijeli susret. Uz njega na poziciji zadnjeg veznog zaigrao je Asier Illarramendi, još jedan igrač koji je ovog ljeta stigao u Madrid, a ovo mu je također bio debi za Kraljevski klub.

Domaći nogometaši preuzeli su inicijativu na početku susreta, a na prvo veće uzbuđenje na stadionu El Madrigal čekalo se do 14. minute. Tada je Jonathan Pereira nakon ubačaja pucao iz blizine, no njegov udarac zaustavio je Diego Lopez, koji je i u ovom susretu zauzeo mjesto na golu Reala, dok je Iker Casillas ponovno bio na klupi.

Pritisak se domaćinima isplatio nekoliko minuta kasnije, kada su preko Canija stigli do vodećeg zgoditka. Španjolski nogometaš iskoristio je nespretnost Realove obrane, koja je od počeka susreta pokazivala nesigurnosti te s deset metara svladao Lopeza.

Nakon tog zgoditka Villarreal je nastavio s dobrom igrom, a nakon nešto manje od pola sata igre mogao je udvostručiti svoje vodstvo. Pereira je odlično asistirao Javieru Aquinu, no s dvije izvrsne obrane ponovno se istaknuo Lopez.

Nogometaši Real Madrida prvi put su opasnije zaprijetili tek u 32. minuti, a tada je Sergio Ramos opasno pucao glavom nakon kornera, ali njegov udarac zaustavio je vratar domaće ekipe Sergio Asenjo. Nedugo kasnije izvrsnu priliku imao je i Ronaldo, no rezultat se nije mijenjao.

Nakon tih prijetnji uslijedilo je razdoblje bolje igre Real Madrida, koje je donijelo i izjednačujući pogodak u 37. minuti. Strijelac za 1:1 bio je Gareth Bale, koji je bio na pravom mjestu nakon ubačaja Daniela Carvajala i pospremio loptu iz blizine u mrežu.

Do kraja poluvremena obje ekipe pokušale su stići do vodećeg pogotka, no rezultat se u preostalim minutama više nije mijenjao.

U drugom poluvrijeme konkretnije su krenuli domaćini, no nisu se uspjeli vratiti u vodstvo, a rezultat se ponovno promijenio u 64. minuti. Unatoč inicijativi domaćina, tada su u vodstvo stigli nogometaši Real Madrida, a strijelac za 1:2 bio je Ronaldo, koji je poentirao nakon brzog kontranapada.

Taj rezultat stajao je na semaforu tek nekoliko minuta, a novi pogodak djelo je nogometaša Villarreala Giovanija dos Santosa, koji je ponovno vratio susret u egal.

U narednim minutama domaćini su nastavili opasno prijetiti, a u tim trenucima najbolji pojedinac u redovima Reala bio je vratar Diego Lopez, koji je u razdoblju od 2007. do 2012. nosio dres Villarreala.

Pet minuta prije kraja Real je pokušao zaprijetiti preko Ronalda, no njegovi udarci nisu bili uspješni. U razdoblju do kraja susreta obje momčadi nastojale su se vratiti u vodstvo, no rezultat se nije mijenjao.

• Obrisan korisnik15.09.2013. u 15:40
    Real i Barcelona su ekipe koje moraju pobjeđivati i pobjeđivati sa stilom. Ako ne kužiš o čemu pričam pogledaj status i prijem Mourinha od strane navijača u Engleskoj i u Španjolskoj. I naravno da pored Reala i Barcelone nitko neće još dugo osvojiti iz razloga što je ostalih 18 klubova nesposobno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 15:39
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 13:51
    Ja sam uvjeren da ni jedan španjolski klub osim Reala i Barce ne bi izvukao ni remi, a zbroj njihovih golova ne bi prešao broj 5
  • Sused15.09.2013. u 13:42
    Zar ste već zaboravili Bilbaovo šamaranje Manchestera i Atleticovo Chelsea ? A to su 'samo' Atletico i Athletic...Neka igra prvi s prvim,drugi s drugim i tako do 20.-tog protiv 20.-tog,i 90% sam uvjeren da bi Španjolci imali više pobjeda.
    Sused
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 12:40
    Real loše igra a imaju 10 bodova od 12. Eto toliko je jaka tvoja Primera. Prije će naslov u Engleskoj osvojit Liverpool nego što će neki drugi klub osim Reala i Barcelone biti u prva dva u Španjolskoj. 15 ekipa zna igrat nogomet... Pa da ne znaju ne bi ga igrali, a tvoje poznavanje nogometa... [više na forumu]