Igor Šestak • ponedjeljak, 16.09.2013.

Četvrto kolo Primere okončali su uzbudljivom utakmicom Athletic Bilbao i Celta, a Baski su u konačnici slavili rezultatom 3:2 te nastavili s vrlo dobrim partijama na početku nove sezone. Pogotke za Athletic postigli su San Jose, Iraola i Benat te nanijeli Celti prvi ovosezonski poraz. Snage su u ponedjeljak odmjerili i Elche i Valladolid, no u tom susretu nije bilo pogodaka...

Dvjema utakmicama u ponedjeljak je okončano četvrto kolo Španjolskog nogometnog prvenstva. U prvoj utakmici dana snage su odmjerili Elche i Valladolid, gledatelji na stadionu Manuel Martinez Valero ostali su zakinuti za pogotke.

Iako prilika nije nedostajalo niti na jednoj strani, mreže se nisu tresle. Elche je bio nešto bolji i češće prijetio vratima Valladolida, no na prvu pobjedu u sezoni još će morati pričekati. Za sada na kontu ima tri remija i jedan poraz te se nalazi na 17. mjestu na tablici. Valladolidu je ovo bio prvi ovosezonski remi, a s četiri osvojena boda drži deseto mjesto Primere.

Utakmica igrana u kasnijem terminu ponudila je daleko više uzbuđenja. Athletic Bilbao je na otvaranju svog novog San Mamesa ugostio Celtu i teškom mukom stigao do pobjede u utakmici s pet pogodaka. Prvi su postigli gosti i to u 14. minuti preko Charlesa, Brazilca koji se tako upisao u povijest kao prvi strijelac na ovom stadionu. Ipak, slavlje gostiju nije dugo trajalo, a za to se pobrinuo San Jose pogotkom za 1:1 već u 18. minuti.

Do odmora nije bilo promjena rezultata, a svakako najvećim se promašajem istaknuo Charles u 27. minuti kad je promašio kazneni udarac. U nastavku Athletic je preuzeo kontrolu nad utakmicom. U periodu od 61. do 68. minute domaćini su dvaput pogađali mrežu Celte i pobjegli na velikih 3:1. Strijelac drugog pogotka za Baske bio je Iraola, dok je na 3:1 povisio Benat. Igrači Celte se ipak nisu predali i uspjeli su zakomplicirati završnicu utakmice. Igrala se 79. minuta kad je za 3:2 pogodio Santi Mina, igrač koji je samo sedam minuta ranije ušao s klupe.

Međutim, domaća je obrana izdržala u posljednjih desetak minutai i Athletic je stigao do svoje treće ovosezonske pobjede. Proživljava vrlo dobar početak sezone i s devet osvojenih bodova drži peto mjesto na tablici. Celta je pak nakon dva remija i jedne pobjede uknjižila i prvi poraz te se nalazi na devetom mjestu.

• Obrisan korisnik17.09.2013. u 10:42
    Bravo, veličanstveno otvaranje novog (još nedovršenog) stadiona! Samo hrabro, idemo na pobjedu protiv Espanyola!!!
  • Obrisan korisnik17.09.2013. u 10:33
    Bilo bi lijepo da se Athletic Bilbao vrati u vrh (među 5 najboljih ekipa) španjolskog nogometa... Jer tradicijom, poviješću, trofejima i navijačima to zaslužuju!