Branimir Korać • subota, 14.09.2013.

Odličnu utakmicu odigrala je Sevilla u četvrtom kolu španjolskog prvenstva na gostovanju u Barceloni. Imala je Sevilla bod u rukama do 94. minute kada je Alexis Sanchez spasio domaćina i zabio za pobjedu. U ranije odigranom susretu Atletico je još jednom odradio sjajan posao i posve nadigrao Almeriju...

Vrlo dobra utakmica Seville na gostovanju u Barceloni, a posebno hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića koji je još jednom vukao konce igre, stigao biti i strijelac i asistent.

Barcelona zasigurno nije očekivala ovakvu dramu, a gosti iz Seville imaju razloga biti nezadovoljni minimalnim porazom jer su imali priliku odnijeti bod s ovog gostovanja.

Domaćin je obranu gostiju probio u 36. minuti i to pogotkom Danija Alvesa nakon suradnje s drugim bekom Adrianom što je ujedno bio i jedini pogodak u prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu Sevilla se oslobodila, osjetila je da može igrati i prijetila je preko neugodnog Gameira, a Rakitić je bio taj preko kojeg je išla većina akcija gostiju.

Unatoč sasvim solidnoj predstavi Seville u drugom dijelu, Barcelona je u 75. minuti stigla do drugog pogotka. Bila je to krasna akcija Fabregasa, Neymara i Messija koju potonji lakoćom završava.

Ipak Sevilla se nije predala. U 80. minuti Vitolo je ubacio, a Rakitić je posve neometan utrčao u 16 metara i prizemno pogodio mrežu Victora Valdesa.

U samoj završnici Sevilla je krenula po poravnanje i do njega je i došla. U 89. minuti Rakitić je dobro ubacio iz kornera, Coke se odlično snašao na nekih desetak metara i zabio za veliko slavlje gostiju.

Ono je moglo biti i veće da je u sljedećoj akciji Marko Marin pogodio iz dobre situacije, ali kada u sudačkoj nadoknadi nije zabila Sevilla, zabila je Barcelona. Messi je odradio dobar dio posla, a Alexis Sanchez je zabio za pobjedu Barcelone.

U ranije odigranom susretu Atletico je nadigrao na svom travnjaku Almeriju i potvrdio sjajan ulazak u sezonu.

Domaćin je i protiv Almerije nastupio izrazito ofenzivno, zabio četiri pogotka i stvorio niz izglednih prilika.

Nakon 37 minuta igre Atletico je vodio 2:0 golovima Ville i Coste da bi Rodri u finišu prvog dijela smanjio na 2:1.

U nastavku je Atletico lomio otpor Almerije i sredinom drugog dijela ga i potpuno slomio. Thiago u 64. i Koke u 67. minuti povisili su na 4:1, a Vidal je u sudačkoj nadoknadi samo postavio konačnih 4:2.

U drugom susretu Levante je ugostio Real Sociedad, dominirao i bio bolji većim dijelom susreta, ali pogodaka nije bilo. Gosti su imali stativu u drugom dijelu i to je bilo sve od njih dok je s druge strane Levante promašio previše toga.

• Obrisan korisnik14.09.2013. u 23:58
    Raketa igra kapetanski ovu sezonu, stvarno je odličan, a onako loša njegova igra u Beogradu znamo kome ide na dušu.
  • Obrisan korisnik14.09.2013. u 23:57
    Sretno barsa do 3 boda, sugenje jako lose, regularan zgoditak za Sevilla ponisten, treci zgoditak za Barsu je bio faul od Messia, isto i kod ove druge tekme pepe startao u 90 minut i bio je cisti penal za Villareal, guraju opet sudci i Real i Barsu.... :(
  • Sensation14.09.2013. u 23:39
    definitivno zvijer na sredini terena. odusevio me pogotovo defenzivnim sposobnostima. dr. rakitic. grijeh ga je staviti na krilo kada se vidi sta on trenutno moze pruziti centralno.