Filip Han • nedjelja, 15.09.2013.

Posljednje tri utakmice petog kola francuskog prvenstva donijele su povratak na vrh Monaca nakon pobjede od 1:0 nad Lorientom, Nica je u gostima bila bolja od Lillea, a Lyon se nastavlja mučiti nakon što kod kuće nije uspio pobijediti Rennes...

U prvoj utakmici nedjelje Monaco je ostavrio minimalnu pobjedu kod kuće. Na noge im je stigao Lorient koji u ovoj sezoni još nije postigao pogodak u gostima. Taj se niz nastavio i kod Monaca, a na Lorientovu žalost u strijelce se upisao Radamel Falcao. U šestoj minuti utakmice Falcao je izborio jedanaesterac koji je sam i realizirao za svoj četvrti prvenstveni pogodak. Monaco se pobjedom vratio na vrh ljestvice s 13 bodova.

U kasnijem popodnevnom terminu susreli su se Lille i Nice. Gosti mogu zahvaliti pobjedu Dariu Cvitanichu koji je postao dvostruki strijelac već prije poluvremena. U 19. minuti iz šesnaesterca je postigao lijep pogodak kojim je svoju momčad doveo u vodstvo, a drugi je gol stigao u 45. minuti čime je potvrđena pobjeda.

U posljednjoj utakmici kola Lyon je dočekao Rennes. Domaći su prije ove utakmice naredali četiri poraza, a nakon današnje utakmice taj je niz prekinut. Ipak, Lyon je mogao doći do pobjede da su uspjeli realizirati svoje prilike. Unatoč tome što je izgledao dominantno, Lyon je uspio samo podijeliti bodove.

Lyon se trenutno nalazi na osmome mjestu ljestvice sa sedam bodova, u sljedećem kolu igrat će s Nantesom. Rennes je ostao peti s osam bodova, a sljedeći suparnik bit će mu Ajaccio.