Tottenham i Lazio do rutinskih pobjeda, slavili i Trabzonspor, AZ te PAOK

Maj Gašparac • četvrtak, 19.09.2013.

Večeras su odigrani susreti prvog kola Europske lige i u skupinama J, K te L. Tottenham i Lazio ostvarili su očekivane pobjede, a slavile su i momčadi AZ-a, Trabzonspora i PAOK-a...

Skupina J

Apollon - Trabzonspor 1:2
(Sangoy 18'; Malouda 20', Erdogan 86')

Nogometaši Trabzonspora pobjednički su započeli natjecanje u skupini J Europske lige. U prvom kolu tog natjecanja na gostovanju su svladali grčki Apollon rezultatom 1:2. Početak utakmice donio je mnogo zanimljivosti i dva pogotka u prvih 20 minuta. Poveli su domaćini zahvaljujući zgoditku Sangoya iz kaznenog udarca u 18. minuti, a već dvije minute kasnije Trabzonspor je izjednačio preko svoje najveće zvijezde Florenta Maloude. Pobjedu Turcima donio je Erdogan u samoj završnici utakmice.

Lazio - Legia Varšava 1:0
(Hernanes 53')

Pobjedu u prvom kolu ostvario je i Lazio, koji je na svojem terenu rezultatom 1:0 svladao poljsku Legiju, za koju je hrvatski nogometaš Ivica Vrdoljak odigrao 70 minuta. U prvom poluvremenu na Olimpijskom stadionu u Rimu nije bilo pogodaka, a Lazio je postigao jedini pogodak na susretu nakon osam minuta igre u nastavku, strijelac je bio Hernanes.

Skupina K

Šerif - Anži 0:0

Momčadi Šerifa i Anžija podijelile su bodove u prvom kolu Europske lige, a rezultat njihovog dvoboja bio je 0:0. Zahvaljujući osvojenom bodu i rezultatu druge utakmice, sada se te momčadi nalaze na drugom i trećem mjestu u skupini K.

Tottenham - Tromso 3:0
(Defoe 21', 30', Eriksen 86')

Nogometaši Tottenhama svladali su na svojem terenu Tromso i zasjeli na vrh skupine K. Domaći nogometaši bolje su otvorili utakmicu, a vodeći zgoditak postigli su u 21. minuti kada je poentirao Jermain Defoe. Isti igrač je devet minuta kasnije udvostručio prednost svoje ekipe te su Spursi na odmor otišli s vodstvom od 2:0. U drugom poluvremenu klub iz Londona je dodatno povećao vodstvo, a za konačnih 3:0 poentirao je Eriksen u završnici susreta.

Skupina L

PAOK - Šahter 2:1
(Athanasiadis 75', Vukić 90+2'; Canas 50')

Nogometaši PAOKA svladali su na svojem terenu Šahter s 2:1 te zauzeli prvo mjesto na tablici. Nakon prvog poluvremena, u kojemu nije bilo golova, nogometaši Šahtera poveli su u 50. minuti igre, a strijelac je bio Canas. Rezultat 0:1 stajao je na semaforu tek 15. minuta, dok domaći nogometaši nisu izjednačili preko Athanasiadisa, a u samoj završnici susreta Vukić im je donio sva tri boda.

Maccabi Haifa - AZ 0:1
(Gudmundsson71')

Pobjedu su ostvarili i nogometaši nizozemskog AZ, koji su s 1:0 slavili kod Maccabija. Prvi i jedini pogodak na susretu pao je dvadesetak minuta prije kraja, a tada je pobjednosni pogodak za goste postigao Gudmundsson.

• Obrisan korisnik19.09.2013. u 23:33
    Jel to jebeno moguće da ovi jebeni Grci u svakoj utakmici skrumpiraju pobjedu,neovisno igra li reprezentacija ili klub