Osasuna 2:1 Elche
Elche

Osasuna svladala Elche i osvojila prve ovosezonske bodove

Maj Gašparac • petak, 20.09.2013.

Peto kolo španjolske nogometne lige pobjedom su otvorili nogometaši Osasune, koji su na svojem terenu s 2:1 svladali Elche i na taj način osvojili svoje prve ovosezonske bodove. S druge strane, Elche je ovim rezultatom prekinuo niz nepobjedivosti koji je trajao pretekla tri kola.

U prvom susretu petog kola španjolske Primere Osasuna je kao domaćin s 2:1 svladala Elche te na taj način prekinula niz od četiri uzastopna poraza i osvojila prve ovosezonske bodove.

Prvo poluvrijeme na stadionu El Sadar nije donijelo previše zanimljivosti, a Osasuna je povela u 16. minuti zgoditkom Emiliana Armenterosa, koji je dobrim udarcem svladao vratara Elchea Manu Herreru. S rezultatom 1:0 momčadi su otišle na odmor, a na novi pogodak nije se trebalo čekati dugo u drugom dijelu.

Igrala se 48. minuta kada je napadač Osasune Oriol Rierazatresao mrežu udarcem iz blizine i udvostručio prednost svoje momčadi.

Konačnih 2:1 postavio je branič Elchea Edu Albácar iz kaznenog udarca dvije minute prije kraja.

U sljedećem kolu obje momčadi će imati vrlo teške zadatke. Osasunu očekuje gostovanje kod trenutno drugoplasiranog Atletico Madrida, a Elche dočekuje Real Madrid.