Remi Celte i Villarreala, dva gola Cristiana Ronalda i poraz Seville

Ivana Strahija • nedjelja, 22.09.2013.

Španjolski klubovi odradili su peto kolo Primere, a Sevilla ni na gostovanju kod Valencije nije uspjela doći do prve pobjede sezone.

U petom kolu Primere iznenadio je remi Celte Vigo i Villarreala, koji je završio bez pogodaka. Prvi je to gostujući remi Villarreala u sezoni, ali treći remi Celte kod kuće.

Obje su momčadi u prvom dijelu imale po par dobrih šansi, vrijedi istaknuti Jonathana Pereiru, koji je u dva navrata izazvao domaćeg golmana, dok je kod Celte dobru priliku pod kraj imao Santi Mina, uz pomoć Fontása, no uza dlaku je neprecizan.

U drugom poluvremenu bolje počinje Celta de Vigo, dvaput je Charles pokušao iskoristiti trenutke nepažnje gostujućeg obrambenog reda, da bi Pereira uzvratio na drugoj strani nakon dvadesetak minuta igre i na ubačaj Giovanija te za malo promašio mrežu Celte. Nakon toga zamiru prave akcije te nema više pravih prilika za pogodak, a susret završava s 0:0.

Real Madrid došao je do četvrte pobjede u pet kola, a Santiago Bernabéu je ovog puta pune mreže napustio Getafe. Konačni rezultat od 4:1 međutim ne govori o šoku kojeg su gosti priredili domaćima prije isteka pete minute. Lafita je naime proparao mrežu iza Lopeza na asistenciju Mikua i tako bacio navijače Reala u nevjericu, a semafor pokrenuo u po njima neželjenom smjeru.

No, nije dugo potrajalo slavlje gostiju, jer petnaestak minuta kasnije rezultat na početak vraća Pepe, a nedugo potom u strijelce se upisuje i Cristiano Ronaldo, i to s bijele točke, nakon što je Getafeov Míchel igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Pepe, Benzema i Di Maria mogli su rezultat povisiti prije odlaska na odmor, no manjak preciznosti te dobra reakcija vratara Moye rezultat ostavljaju na 2:1. U drugi dio domaćini kreću žestoko i pod opsadom drže gostujući kazneni prostor, no 13 minuta im je trebalo da povise na 3:1. Strijelac je bio Isco, kojem je asistirao Ronaldo.

Nakon toga se malo osokolio i napad Getafea, a Sarabia i Diego Castro imaju prilike, no u obje je situacije siguran Lopez. U posljednjih 15-tak minuta u igru umjesto Illarramendija ulazi Luka Modrić, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Ronaldo se još jednom upisuje u strijelce, na asistenciju Khedire, i postavlja konačnih 4:1.

Posljednju nedjeljnu utakmicu igrali su Valencia i Sevilla na Mestalli, a nakon 90 minuta bodovi su ostali domaćinima, što znači da je Sevilla Hrvata Ivana Rakitića na samom dnu tablice Primere, bez ijedne ovosezonske pobjede.

Domaćini kreću bolje i bilježe sijaset izglednih prigoda, no do prvog pogotka stižu u 32. minuti, kad je Fede dobro dodao za Jonasa, a ovaj desnom nogom pogodio u Sevillinu mrežu.

U drugom poluvremenu tračak nade za goste, kad u 51. minuti Gameiro postiže pogodak za 1:1, a Sevilla dvadesetak minuta drži egal. Gosti su u 70. minuti imali i sjajnu priliku preko Vitola, no njegova lopta ide visoko iznad prečke, što odmah kažnjava Jonas, uz pomoć Joaoa Pereire. Da ne bi Jonas ostao jedini na listi strijelaca pobrinuo se Víctor Ruiz, koji je glavom u 82. minuti pogodio za 3:1.