Milan
Milan 1:2 Napoli
Napoli

Ivana Spahija • nedjelja, 22.09.2013.

U posljednjoj utakmici, ujedno i "malom derbiju" četvrtog kola Serie A, nogometaši Napolija ostvarili su povijesnu pobjedu, nakon čak 27 godina suše uspjeli su svladati Milan na San Siru. Momčad Rafaela Beniteza odigrala je dobrih 90 minuta, koje je okrunila s dva pogotka i uzela važna tri boda za ponovni uspon na prvo mjesto na ljestvici. Milan se ne može pohvaliti dobrim učinkom, ovim porazom pao je tek na 11. mjesto i za vodećima ima osam bodova zaostatka...

Momčad Napolija uistinu proživljava početak sezone iz snova. Nakon što je u susretu Lige prvaka na svom San Paolu svladao Borussiju Dortmund (2:1), Napoli je pobjednički niz produžio i na domaće prvenstvo. Na teškom gostovanju na San Siru momčad Rafaela Beniteza je rezultatom 2:1 svladala Milan i uzela nova tri boda za novi uspon na prvo mjesto na ljestvici, gdje s Romom dijeli stopostotni učinak u prva četiri kola. Milan je, s druge strane, ostao na tek jednoj pobjedi i pao na 11. mjesto na ljestvici. Josip Radošević u ovom dvoboju nije konkurirao za sastav pobjedničke momčadi.

Gosti iz Napulja silovito su ušli u dvoboj ozbiljno zaprijetivši vratima Milana već u prvoj minuti. Behrami se našao sam u prostoru rossonera, ali je potom loše pucao iznad gola. Tri minute kasnije svoj je udarac isprobao i Higuain, ali je lopta prohujala malo pokraj vratnice. Dobar početak Napoliju se isplatio već u šestoj minuti, Albiol je ubacio loptu u sredinu, a Britos glavom pronašao put do mreže Abbiatija za vodstvo Napolija od 1:0.

Milan je pokušao uzvratiti u 13. minuti susreta kada je dobar pokušaj Balotellija uspješno ukrotio vratar gostiju Reina. Dvije minute kasnije u novoj prilici našli su se i gosti, pokušaj Hamšika uspjela je odbiti obrana Milana. Domaćini su do izjednačenja pokušali doći u 24. minuti, Matri je glavom potražio vrata Napolija, ali je siguran bio Reina.

Početkom drugog dijela nastavila se potraga Milana za izjednačenjem, Mexes je u 49. minuti mogao doći do pogotka, ali je njegov pokušaj zaustavio Reina. Pet minuta kasnije ponovno se tresla mreža Milana, Higuain je lijepim pogotkom matirao nemoćnog Abbiatija za veliko vodstvo Napolija od 2:0. U 60. minuti susreta dosuđen je jedanaesterac za Milan zbog prekršaja Albiola nad Balotellijem, čiji je udarac s bijele točke obranio raspoloženi Reina i sačuvao mrežu Napolija netaknutom.

Milan je i dalje nastavio s pritiskom na obranu gostiju, pokušaj Balotellija iz 66. minute uspio je zaustaviti Reina, a četiri minute kasnije Super Mario je pogodio gredu. Reina je na visini zadatka ponovno bio u 76. minuti odlično odbivši udarac Balotellija iz daljine. Upornost se Balotelliju isplatila u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je konačno uspio matirati Reinu za konačnih 2:1 i važna tri boda Napoliju. Valja istaknuti kako je Balotelli nakon posljednjeg sučeva zvižduka zaradio crveni (drugi žuti) karton zbog prigovora glavnom sucu Bantiju.

• Obrisan korisnik23.09.2013. u 14:36
    Jako sam zadovoljan Serie A za sad ove sezone. Jako zanimljivo.
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 11:55
    Mislim da je prerano za ikakve procjene tko će biti prvak osim da će biti izuzetno zanimljivo prvenstvo i da će se uživati u dobrom nogometu. Nikako se ne smije otpistai Milan jer oni tradicionalno ulaze sporo u prvenstvo.
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 11:32
    ja ne razumin je san ja gleda drugu utakmicu ili sta ali drugo poluvrime napolija nije bilo nigdi da je milanu igra boateng pomeli bi ih da ih ne bi ni reina spasia i to ce bit potez koji ce ih preskupo kostati ove sezone cini mi se
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 10:43
    napoli bi ove godine zaista mogao konačno osvojiti scudeto!
  • Balky 9923.09.2013. u 02:14
    konacno 3,4 kluba u italiji koji igraju lijep nogomet,napadacki,ali i sa ozbiljnom obranom... stvarno se nadam da napoli,roma,fiorentina mogu pomrsit racune dosadnom i bahatom juveu,neozbilnom milanu i interu u "izgradnji"...napoli raste iz godine u godinu...ako ovak nastavi kroz 2-3 godine bit ce... [više na forumu]