Sassuolo
Sassuolo 0:7 Inter
Inter

Matej Milanović • nedjelja, 22.09.2013.

Inter je na gostovanju kod Sassuola nastavio odličan početak sezone pod vodstvom Waltera Mazzarrija. Inter je ujedno sa 7:0 upisao svoju najveću gostujuću pobjedu u prvenstvenim utakmicama.

Inter je u prva tri kola osvojio sedam bodova, čime je Walter Mazzarri pokazao da bi se Inter mogao boriti i za najviše pozicije, usprkos skepsi koja je okruživala njegovu momčad pred početak sezoni. U četvrtom kolu je Inter ritam trebao održati u gostima kod Sassuola, koji još uvijek nije osvojio niti boda.

Inter je do prednosti došao vrlo rano, u sedmoj minuti, kada je Yuto Nagatomo ubacio nisku loptu, a Rodrigo Palacio je pretvorio u 1:0 svojim 50. pogotkom u Serie A. U 22. minuti ponovno je pucao Palacio, Alberto Pomini je ovaj put obranio, no nije zaustavio loptu. Prvi je do nje stigao Saphir Taider i zabio svoj prvi pogodak za Inter i povisio rezultat na 2:0.

U 29. minuti je Sassuolo imao prvi udarac u okvir gola, a četiri minute kasnije stigao je i treći zgoditak Intera. Fredy Guarin je sa sredine terena bacio loptu prema Taideru, no na nju je stigao obrambeni igrač Sassuola, Raffaele Pucino, koji je u pokušaju da neutralizira opasnost zapravo iznenadio svog vratara i postigao autogol.

U nastavku utakmice Inter je nastavio dominirati. U 53. minuti ponovno je pucao Palacio, Pomini odbio, a Ricardo Alvarez je odbijenu loptu pretvorio u 4:0. Danas izvrsni Palacio je odmah zatim izašao, a na njegovo mjesto je ušao Diego Milito. Tri minute kasnije ušao je i Mateo Kovačić, koji je zamijenio Taidera.

U 63. minuti Alvarez je asistirao, a Milito zabio za 5:0. 12 minuta kasnije Esteban Cambiasso je s ruba šesnaesterca pogodio za 6:0. Posljednji pogodak stigao je u 83. minuti. Asistenciju Guarina u 7:0 pretvorio je Milito, kojem je to bio drugi zgoditak na utakmici. To je najveća gostujuća pobjeda Intera u prvenstvenim utakmicama.

Mazzarri je tako nastavio redati odlične rezultate na startu sezone i Inter se definitivno kandidira kao momčad koja će se boriti za plasman u Ligu prvaka, a možda i za sam naslov. Sassuolo je, pak, upisao novi poraz i ostao na dnu tabele. Potvrđuju se tako predsezonska očekivanja o teškoj debitantskoj sezoni u Serie A, u kojoj će Sassuolo morati čim brže naći pravi ritam ukoliko se ne želi ekspresno vratiti u drugu ligu.