Matej Milanović • subota, 21.09.2013.

Četvrto kolo nogometne Serie A počelo je nevjerojatnim remijem Cagliarija i Sampdorije. U drugoj utakmici Chievo je na svom terenu porazio Udinese. Za Udinese su cijelu utakmicu odigrali Kelava i Bubnjić.

U četvrtom kolu Serie A Cagliari je u Trstu ugostio Sampdoriju. Na početku susreta bilo je prilika s obje strane, no redovito su napadači dolazili trenutak prekasno na loptu. Prvi pogodak na utakmici stigao je u 26. minuti. Mauricio Pinilla je asistirao Albinu Ekdalu, koji se našao sam pred Angelom da Costom i realizirao za vodstvo Cagliarija, 1:0. U 37. minuti Sampdoriji je poništen gol zbog zaleđa, te se na odmor otišlo s neodlučenim rezultatom.

U 68. minuti Radja Nainggolan je pucao, loptu je skrenuo Daniele Gastaldello, no da Costa se ovaj put odlično snašao i obranio. Tada je uslijedila suluda završnica. U 89. minuti je Manolo Gabbiadini izvan šesnaesterca uputio snažan udarac, Michael Agazzi je slabo reagirao i stiglo je izjednačenje Sampdorije, 1:1.

Dvije minute kasnije je slobodni udarac Danielea Contija prošao kroz zid za novu prednost Cagliarija, 2:1. No ni tu utakmici nije bio kraj. U 93. minuti Lorenzo de Silvestri je u gužvi uspio pronaći put do protivničke mreže za konačnih 2:2. Sampdoriji je to drugi bod u prvenstvu, dok se Cagliari popeo na pet bodova.

U drugoj utakmici je Chievo na domaćem terenu prekinuo seriju od devet utakmica bez pobjede u okršajima s Udineseom. No stvari nisu krenule dobro za domaće. Već u prvoj minuti je Maicosuel iskoristio lošu reakciju Alessandra Bernardinija kako bi uzeo loptu, a potom je prešao vratara Christiana Puggionija i pogodio za 1:0 Udinesea. Chievo je brzo reagirao nakon primljenog pogotka i u 13. minuti je Nicolas Frey proigrao Sergia Pelissiera, koji je matirao Ivana Kelavu za 1:1.

Chievo je potom nastavio stiskati i u 40. minuti je Luca Rigoni uputio udarac, kojeg je Danilo skrenuo i poslao u vlastitu mrežu za domaćih 2:1. Pri kraju poluvremena Luis Muriel je snažnim udarcem pokušao ponovno izjednačiti, ali je Puggioni dobro reagirao. U nastavku utakmice za Udinese su do izjednačenja pokušali izglednim prilikama doći Antonio di Natale, koji je ušao na poluvremenu, i Dušan Basta, koji je u 73. minuti pogodio prečku.

Međutim Chievo je izdržao do kraja i sačuvao važni trobod, kojim je došao na četiri boda i stigao Udinese na ljestvici. Kod Udinesea je branio Kelava, a Igor Bubnjić je igrao do 80. minute, kada ga je zamijenio Piotr Zielinski. Kod Chieva je, pak, Manuel Pamić cijelu utakmicu odsjedio na klupi.