Udinese 1:0 Genoa
Genoa

Udinese autogolom do slavlja nad Genoom

Ivana Spahija • utorak, 24.09.2013.

U prvom susretu petog kola Serie A nogometaši Udinesea na svom su Friuliju minimalnom pobjedom od 1:0 svladali Genou i uzeli tri boda za proboj prema gornjem dijelu ljestvice. Inicijativu koju su imali tijekom čitavih 90 minuta domaćini su uspjeli okruniti sredinom drugog dijela, a do sva tri boda došli su nakon autogola...

Udinese, na čijim je vratima svih 90 minuta proveo Ivan Kelava, uspio je nakon autogola doći do slavlja nad Genoom Šime Vrsaljka, koji je također na terenu proveo svih 90 minuta. Igor Bubnjić slavlje Udinesea gledao je s klupe. S nova tri boda Udinese se uspeo na sedmo mjesto i za vodećima Napolijem i Romom zaostaje pet bodova, dok je Genoa ostala na 13. mjestu na ljestvici.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini, koji su do pogotka mogli doći u 14. minuti, ali je dobar pokušaj Di Natalea uspio odbiti branič gostiju Lodi. Osam minuta kasnije ponovno je zaprijetio Udinese, Maicosuel je udarcem s ruba prostora zaprijetio vratima Perina, ali je lopta prohujala pokraj vratnice. Bez prilike za vodstvo nisu ostali ni gosti iz Genove, Konate je u 28. minuti pobjegao obrani Udinesea, ali je njegov udarac uspješno obranio Kelava.

Dvije minute kasnije domaćini su zatresli mrežu Genoe, ali je pogodak Di Natalea poništen zbog zaleđa. Novu priliku za vodstvo domaćini su propustili u 43. minuti kada je Perin u dva navrata odlično reagirao na opasne udarce Di Natalea. Početkom drugog dijela nastavili su prijetiti domaćini, udarac Nalda iz 58. minute završio je malo iznad grede, a sedam minuta kasnije neprecizan je bio i Allan.

Udinese je do pogotka mogao doći i u 70. minuti, ali je udarac Muriela završio pokraj gola. Brojni pokušaji domaćinima su se konačno isplatili u 79. minuti susreta, slobodan udarac izveo je Di Natale, a Calaio je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za vodstvo i konačno slavlje Udinesea od 1:0.

• Obrisan korisnik25.09.2013. u 08:39
    A zašto bi po tebi Kelava trebao primiti gol iz jednog udarca prema njegovim vratima? Tebi dosadno pa pišeš gluposti...?!
  • Obrisan korisnik25.09.2013. u 00:39
    ČUDO da ga Kelava nije primio iako su gosti samo jedanput opalili na njegov gol. Vrsaljko katastrofalan jedan od najlošijih na terenu.