Inter
Inter 2:1 Fiorentina
Fiorentina

Ivana Spahija • četvrtak, 26.09.2013.

U posljednjem susretu, ujedno i derbiju petog kola Serie A, nogometaši Intera na domaćem su terenu svladali Fiorentinu i uzeli važna tri boda u proboju prema samom vrhu. Iako su obje momčadi imale priliku za pobjedu, nogometaši Intera bolju igru u drugom dijelu okrunili su dvama pogocima i s nova tri boda došli za vrat vodećoj Romi...

Nogometaši Intera imaju razloga za slavlje, na svojoj su Meazzi rezultatom 2:1 svladali Fiorentinu i uzeli važne bodove za uspon prema vrhu ljestvice. Iako je prvo poluvrijeme pripalo Violama, koje su početkom drugog dijela prve došle u vodstvo, Inter se probudio u nastavku i preokretom došao do vrijedne pobjede koja ga stavlja na samo dva boda zaostatka za vodećom Romom. Mateo Kovačić odigrao je pola sata u dresu Intera, u 61. minuti na terenu je zamijenio Taidera, dok je Ante Rebić cijeli dvoboj proveo na klupi Fiorentine.

Prvu priliku za vodstvo imali su gosti, igrala se 13. minuta kada je Rossi potražio vrata Intera, ali je na visini zadatka bio Handanovič. Dvije minute kasnije uzvratili su i domaćini, Taider je pobjegao obrani Fiorentine, ali je potom gađao pokraj gola. Fiorentina je vratima crno-plavih ponovno zaprijetila u 21. minuti, dobro je gađao Joaquin, ali je na mjestu ponovno bio sigurni Handanovič. Šest minuta kasnije bljesnula je nova prilika za goste, ovaj put je pokušaj Joaquina prohujao pokraj gola.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili nogometaši Intera, koji su do vodstva mogli doći u 50. minuti, ali je udarac Guarina zaustavio vratar gostiju Neto. U 59. minuti susreta dosuđen je jedanaesterac za Fiorentinu zbog prekršaja Juana na Joaquinu, a Rossi je preciznim udarcem s bijele točke matirao nemoćnog Handanoviča za vodstvo gostiju od 1:0.

Radost nogometaša Fiorentine potrajala je do 72. minute susreta. Nakon izvedenog udarca iz kuta, Cambiasso je pospremio loptu u mrežu Neta i poravnao rezultat na 1:1. Viole su do novog vodstva pokušale doći u 79. minuti, ali je Alonso loptu poslao pokraj gola. Dvije minute kasnije svoj je udarac isprobao i Iličić, ali je odlično reagirao Handanovič. Inter je do novog pogotka došao u 83. minuti, Jonathan je udarcem izvana matirao Neta i crno-plavima donio prednost od 2:1.

Posljednjih pet minuta susreta donijelo je nekoliko odličnih prilika za promjenu rezultata, u 87. minuti Pereira je gađao ravno u Neta, a dvije minute kasnije Nagatomo je u izglednoj prilici loptu poslao iznad gola. Fiorentina je do izjednačenja mogla doći u trećoj minuti sučeve nadoknade, ali je Handanovič zaustavio opasan pokušaj Ambrosinija pa je Inter s konačnih 2:1 uzeo važna tri boda na putu prema vrhu.

• Obrisan korisnik27.09.2013. u 12:06
    A Torrente, ako stavimo na stranu gol jučer, Jonathan je još zreliji za izgon, zar ne? Jednstavno mu mozak ne radi dovoljno brzo kao ostatku momčadi. Onaj Perreira mi ne bi vezao snopove sijena na njivi. Kakav je sastav rezultati su nerealno dobri.
  • Obrisan korisnik27.09.2013. u 12:03
    guarina bi prodao bez iti malo razmišljanja, lik se već 2 sezone ponaša kao da je najbolji igrač u svemiru, istovremeno igra uglavnom jaako loše, ne zamara se previše defanzivom, u napadu šutira kad god mu padne na pamet, ignorira suigrače, svađa se svima... ni sjena guarina iz porta.. očito milano... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.09.2013. u 08:42
    Guarin se posvađao s publikom. Evo što kaže. Guarin: "what I happened upon exit from the field was a moment as well, which will help me to be stronger on a personal level. I had happened to be booed and then we won everything. I want to become fans of Inter, everyone knows what I do every day for... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.09.2013. u 02:04