Ivana Strahija • srijeda, 25.09.2013.

U utorak je krenulo novo kolo Primere, a u akciji su bila oba do sad stopostotna kluba. Tako je i ostalo, jer su i Barcelona i Atletico upisali visoke pobjede...

Barcelona je upisala i šestu pobjedu španjolskog prvenstva te je uz Atletico Madrid jedina momčad u ovoj sezoni Primere kojoj je to pošlo za rukom. Na svom Camp Nou Barca je susret otvorila na najbolji mogući način, pogotkom u četvrtoj minuti, kad je Neymar iskoristio nepažnju obrambenog reda Real Sociedada. Najpoznatiji nogometaš svijeta, Lionel Messi, u osmoj je minuti postavio 2:0, uz svesrdnu pomoć prvog strijelca.

I 3:0 se ubrzo ukazuje na semaforu, kad je Busquets dobro odreagirao na nespretno odbijenu loptu.

U nastavku utakmice do pogotka dolaze i gosti, lijepu akciju završilo je dodavanje Agirretxa i pogodak De la Belle. S 3:1 domaćini nisu zadovoljni, pa konačni rezultat postavlja Bartra, kojem je loptu namjestio Messi.

Nešto manje uvjerljivu pobjedu je na svome stadionu Vicente Calderón upisao Atletico Madrid, kojem je u goste svratila Osasuna. Gostujuća momčad, iako 18. na tablici Primere, pružila je dobar otpor boljeplasiranom domaćinu, iako nije uspjela doći do punog preokreta.

Svi su golovi pali u prvih 45 minuta, a mrežu je prvi načeo Diego Costa. Da mu jedan pogodak nije dovoljan, Costa je pokazao svega par minuta kasnije, kad je glavom u mrežu iza Fernandeza utjerao loptu upućenu od strane Kokea.

Malo pred odlazak na odmor gosti su došli do gola, kad je Punal dobro proigrao Oriola Rieru, a ovome ostaje matirati Courtoisa. U nastavku utakmice je Osasuna pokušavala, preko Armenterosa, Damije i Omwua doći do bodovne nagrade, no rezultat se ne mijenja i Osasuna piše peti poraz sezone.

U dvoboju donjeg dijela ljestvice Malaga je na La Rosaledi ugostila Almeriju i matirala je s dva pogotka. U prvome dijelu mreže miruju, iako su domaćini ubilježili par vrlo dobrih prilika preko El Hamdaouija te Pellerana, ali se na odmor ide s početnih 0:0.

U drugom poluvremenu je konačno sreća pomazila domaćine, a Tissone sjajno koristi dobri ubačaj Sergija Sáncheza za konačno pokretanje rezultata. Kako ne bi bilo sumnje u pobjednika, pobrinuo se Portillo, za kojeg je odigrao Santa Cruz.

Jedini remi u utorak zabilježen je na stadionu Ciutat de Valencia, u dvoboju Levantea i Valladolida. 35 minuta je trebalo domaćinima da matiraju Marina, koji je pred Levanteovim Babom kapitulirao tek nakon pogreške svoje obrane.

No stvari odmah u egal vraća Javi Guerra, kojem je Ebert namjestio loptu za gol u 41. minuti.

I dok se još stišavalo slavlje nakon pogotka gostiju, biva isključen Marokanac Zakarya Bergdich, koji je preoštro startao na Levanteovog Xumetru. S igračem manje, gosti su konce utakmice morali prepustiti domaćinima, no uspijevaju obraniti rezultat i odnijeti bod kući.

• The Phantom25.09.2013. u 12:41
    Ova Primera je stvarno borba samo 2 kluba, valjda će se i Real priključit da bude zanimljivije
    The Phantom
  • Obrisan korisnik25.09.2013. u 11:31
    da,"najpoznatiji",pa se ti sad misli sta je piac tio rec...ali sramota kakvi su ovo kratki clanci,samo ono sluzbeno,i to se sinoc uopce nije moglo vidit o ovim utakmicama ko inace nego jutros...potrudite se malo,postali ste ko 24sata i slicni njima..
  • Obrisan korisnik25.09.2013. u 10:48
    Leo Messi - najpoznatiji igrač svijeta??? Što bi li to trebalo značiti?
  • delarte25.09.2013. u 09:25
    Ono što je Barca sinoć odigrala je bila perverzija, bilo mi je žao što utakmica nije duže trajala. Pete, tuneli, driblinzi, dodavanja na malom prostoru, ma čisti užitak za gledanje. Neymar se pokazao kao pravo pojačanje za Barcu, moram priznati da sam sumnjao u njega prije dolaska hoće li se ikako... [više na forumu]