Elche
Elche 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Ivor Krapac • četvrtak, 26.09.2013.

Madridski Real je s jako puno muke došao do nova tri boda u španjolskom prvenstvu. Real je u šestom kolu Primere proslavio 2:1 u Elcheu, a odlučujući pogodak pao je duboko u sudačkoj nadoknadi na kraju susreta, kada je Cristiano Ronaldo zabio iz 11-erca. Prije toga, domaća momčad došla je do izjednačenja golom u prvoj minuti sudačke nadoknade...

S puno napetosti i malo zadovoljstva za domaće, a puno više za gostujuće navijače, madridski Real stigao je do pete ovosezonske ligaške pobjede. Real je u šestom kolu gostovao u Elcheu i slavio s 2:1, a glavnu ulogu imao je Cristiano Ronaldo, koji je zabio oba pogotka za momčad Carla Ancelottija.

Luka Modrić odigrao je najveći dio susreta u veznom redu Madriđana. Hrvatski reprezentativac bio je na terenu do 81. minute, kada ga je zamijenio Daniel Carvajal.

Iako u dotadašnjem tijeku utakmice nije igrao sjajno, Real je relativno mirno plovio prema pobjedi nakon što se Ronaldo u 51. minuti iz slobodnog udarca pobrinuo za gostujućih 1:0. No, u završnici su se stvari sasvim zakomplicirale, a rasplele su se bez sreće i s dosta ljutnje na strani domaćina, koji nisu bili zadovoljni 11-ercem dosuđenim protiv njih kada se već očekivao posljednji zvižduk suca Muniza Fernandeza.

Elche je u prvoj minuti sudačke nadoknade na kraju susreta poravnao pogotkom Richmonda Boakyea glavom na asistenciju Fidela. Nedugo potom, Muniz Fernandez dosudio je kazneni udarac za Real zbog prekršaja Carlosa Sancheza na Pepeu, a Ronaldo je u šestoj minuti nadoknade iskoristio 11-erac i donio gostima puni plijen.

S nova tri boda, Real je ostao s malim zaostatkom za Barcelonom i gradskim rivalom Atleticom, koji su i dalje stopostotni. Ancelottijeva momčad sada ima 16 bodova, Barcelona i Atletico su s dva više, a upravo najveći gradski suparnik bit će iduća prepreka za Real. Madridski derbi na rasporedu je u subotu u 22 sata na Santiago Bernabeuu.

• Obrisan korisnik27.09.2013. u 01:21
    e sad ga malo pretjerujes - njemačka liga ima 34 kola, a španjolska 38, a ako uzmes da se u spanjolskoj igra kup u dvije utakmice a u njemačkoj jedna, onda ćeš dobiti to da su njemci na kraju sezone puno svjeziji, a pogotovo Bayern koji je imao 20 bodova prednosti pred Dortmundom. A kvaliteta lige... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.09.2013. u 01:15
    Alvaro Arbeloa - čovjek svaku utakmicu zasluži bar dva žuta, ali ima ubogo lice kao da prosi pa ga uvijek nekako poštede: "Nemoj sudija, molim te, ostat ću bez kruva, nisam namjerno, keve mi moje!"
  • Obrisan korisnik27.09.2013. u 01:11
    i šta si ti sad htio time reći?
  • Obrisan korisnik27.09.2013. u 01:10
    e sad ćemo opet usporedbe suđenja: ali ovo se zbilja nema s čime usporediti, ili bi se valjalo pomučiti za pronaći adekvatnu usporedbu. Ovako nije ni Juventus zabijao u 90-oj minuti gol - i to je bilo bar malo zamaskirano. I manchester united je bar zabijao kako spada - iako ima jedna situacija... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.09.2013. u 17:58
    vidim Pique komentira,ali zašto Pique nije ništa govorio o sucu kad je isti ovaj sudac prije par kola poklonio Barceloni pobjedu protiv Seville?!