Ivor Krapac • srijeda, 25.09.2013.

Sedmo kolo francuskog prvenstva nastavljeno je sa šest utakmica odigranih u srijedu u ranom večernjem terminu. Paris Saint-Germain došao je do minimalne pobjede u Valenciennesu, dok Lyon, Rijekin suparnik u Europskoj ligi, nije bio jednako uspješan na svojem gostovanju. Jačim se pokazao Ajaccio...

Poslije domaćeg remija u derbiju protiv Monaca tijekom vikenda, PSG se vratio pobjedama u francuskom prvenstvu. Momčad Laurenta Blanca je s 1:0 prošla gostovanje u Valenciennesu, s odlukom u završnici prvog poluvremena.

Parižani su tijekom prvih 45 minuta imali inicijativu i prijetili češće nego domaća momčad, a to su naplatili u posljednjoj minuti tog perioda utakmice. Zlatan Ibrahimović bio je asistent, a Edinson Cavani doveo je goste u vodstvo.

U pokušaju da izbjegne šesti poraz u dosadašnjih sedam kola, Valenciennes u nastavku nije uspio poslati nijednu loptu iza leđa Salvatorea Sirigua. Talijanski vratar ostao je čiste mreže, a PSG je barem privremeno izbio na prvo mjesto ljestvice, s bodom prednosti pred Monacom, koji u posljednjoj utakmici srijede kod kuće igra protiv Bastije.

PSG je izbjegao iznenađenje, no u ostalim utakmicama nije sve završilo po očekivanjima. Lyon je na Korzici doživio poraz od Ajaccija, koji je u ranijih šest kola bio bez pobjede, dok je u srijedu pred svojim navijačima slavio s 2:1.

Domaća momčad povela je pogotkom Alžirca Salima Arrachea u 18. minuti, a Lyon se vratio u egal rano u drugom dijelu, u 56., kada je za Rijekine suparnike u skupini I Europske lige zabio Steed Malbranque. Odluka o pobjedniku pala je u 70. minuti. Junak domaćina bio je Aboubacara Demba Camara, koji je pogodio za 2:1 za Ajaccio.

Lyon je u završnici utakmice ostao s igračem manje, poslije drugog žutog kartona Alexandrea Lacazettea u 90. minuti.

Guingamp je u ogledu klubova koji su prije ovog kola bili u donjem dijelu ljestvice kod kuće došao do 5:1 protiv Sochauxa. Dok se domaća momčad time pomaknula prema sredini prvenstvenog poretka, Sochaux je i dalje na dnu, sa samo dva osvojena boda u sedam kola.

Guingampovi strijelci bili su Christophe Mandanne (9.), Claudio Beauvue (17.), Fatih Atik (33.), Younousse Sankhare (70.) i Steeven Langil (90. + 3), a jedini gostujući pogodak potpisao je Cedric Bakambu (47.).

Nantes je također došao do tri boda pred svojim navijačima, s 2:0 protiv gostujuće Nice. Srpski reprezentativac Filip Đorđević je u 27. minuti doveo domaće u vodstvo, dok se za završni rezultat u 88. pobrinuo Fernando Aristeguieta.

Toulouse je kod kuće proslavio 1:0 protiv Lorienta, uz pogodak Martina Braithwaitea 20 minuta do kraja, a Bordeaux je nastavio s ovosezonskim razočaravajućim rezultatima utakmicom bez golova protiv gostujućeg Reimsa.