Monaco 3:0 Bastia
Bastia

Monaco se vratio na vrh ljestvice, Falcao zabio dvaput

Ivor Krapac • srijeda, 25.09.2013.

Paris Saint-Germain u srijedu nije dugo ostao na vrhu prvenstvenog poretka u Francuskoj. Monaco se u kasnijoj večernjoj utakmici vratio na prvo mjesto domaćom pobjedom nad Bastijom, a glavni junak momčadi Claudija Ranierija bio je dvostruki strijelac Radamel Falcao. Danijel Subašić obavio je dobar posao na Monacovim vratima...

Monaco je u srijedu navečer došao do pete ovosezonske pobjede u francuskom prvenstvu. Momčad Claudija Ranierija je u sedmom kolu kod kuće proslavila 3:0 protiv Bastije, a Radamel Falcao pritom je pokazao zbog čega su ga ovog ljeta doveli u Kneževinu - i za njega platili madridskom Atleticu oko 60 milijuna eura.

Kolumbijski reprezentativni napadač postigao je dva pogotka, ali prije nego su stigle njegove minute, domaću momčad je u vodstvo doveo Emmanuel Riviere (39.). Falcao se prvi put upisao na semafor u 41. minuti, nakon što ga je proigrao Joao Moutinho, a za konačnih 3:0 zabio je u 89. minuti.

Danijel Subašić proveo je cijelu utakmicu na Monacovim vratima. Nije bio bez posla, a sve što je trebao odraditi obavio je dobro.

Monaco se ovom pobjedom vratio na vrh, s prikupljenih 17 bodova u dosadašnjih sedam kola. Drugoplasirani PSG ima dva boda manje, a trećeplasirani Olympique Marseille zaostaje tri boda.