Dinamo Minsk kod kuće svladao Vardar, Flensburg siguran u gostima kod Halmstada

Zvonka Keliš • srijeda, 25.09.2013.

Rukometni zaljubljenici diljem Europe do novih uzbuđenja u Ligi prvaka nisu trebali dugo čekati budući da su ona ovoga tjedna startala već u srijedu zanimljivim ogledima Dinamo Minska i Vardara te Halmstada i Flensburga.

Dinamo Minsk - Vardar 26:24 (11:11)

Nakon što je momčad makedonskog prvaka na samome otvaranju Lige prvaka pružila odličnu igru pred svojim navijačima te je uzela bod velikoj Barceloni, u novome je ogledu skupine C, ali na bjeloruskome terenu pretrpjela poraz s dva pogotka razlike.

U uistinu uzbudljivom susretu u Minsku pitanje pobjednika nije riješeno sve do one posljednje minute. Naime, nakon što je momčad Dinama dobro krenula u dvoboj te je povela 8:4 vrijeme je bilo i za lagano buđenje Vardara koji je do odlaska na odmor uspio poravnati rezultat na 11:11. No, u nastavku susreta bjeloruska je momčad ponovno preuzela vodstvo, Makedonci joj dobrano pušu za vrat, no 50 sekundi prije kraja pri rezultatu 25:24 Hrvat u dresu Vardara, Igor Karačić, ne biva uspješan u pokušaju za izjednačenje na što na drugoj strani odgovara Dean Bombač pogotkom za konačno slavlje Dinama 26:24.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Sergij Šelmenko sa šest postignutih pogodaka, Hrvat Ivan Ninčević dodao je dva, dok je najbolji kod Vardara bio Timur Dibirov sa šest golova, a Igor Karačić je zabio njih dva.

DROTT Halmstad - Flensburg-Handewitt 27:37 (13:19)

Švedski prvak nije najbolje krenuo u najelitnije europsko klupskog natjecanje budući da je nakon poraza u Velenju isti pretrpio i na domaćem terenu. Njemački viceprvak je, pak, bez ikakvih problema stigao do drugoga slavlja u Ligi prvaka te novih bodova vrijednih vrha skupine D.

Nisu Šveđani pokazali borbenost i dobru igru iz prvoga ogleda Lige prvaka u Sloveniji te su se sa svojim novim suparnikom uspjeli nositi tek uvodnih dvadesetak minuta susreta. Njemačka momčad potom ubrzava tempo te do kraja prvoga dijela osigurava prednost od šest pogodaka (19:13) da bi još čvršćom obranom u nastavku stigla do 26:16 te konačnih 37:27.

Odlični su kod Flensburga bili Jacob Heinl, Thomas Mogensen i Lasse Svan s po šest pogodaka, dok su se kod Halmstada istaknuli Magnus Persson i Philip Stenmalm s po pet golova.