Parižani održali lekciju Cessonu, Dunkerque i dalje stopostotan

Mihaela Bradovski • srijeda, 25.09.2013.

Započelo je treće kolo francuskog prvenstva, a prvi su svoje utakmice, zbog obaveza u Ligi prvaka, odradili PSG i Dunkerque. Obje momčadi upisale su očekivane pobjede na gostovanjima kod Cessona i Sélestata...

Cesson Rennes HB - Paris Saint-Germain Handball 28:41 (15:22)

Nakon teških i neizvjesnih dvoboja protiv Toulousea i Chambéryja u prva dva kola francuskog prvenstva, rukometaši PSG-a napokon su dočekali jednu lakšu utakmicu. Na gostovanju u Rennesu kod Cessona bili su na visini zadatka i u konačnici slavili s glatkih 41:28.

Napad Parižana jednostavno je bio nezadrživ te su domaći vratari Yann Genty i Tony Delourmel bili kao na streljani. 41 pogodak dovoljno pokazuje kako su Parižani odigrali u ofenzivi i s tim svakako mogu biti zadovoljni. Ono s čim još uvijek ne mogu biti potpuno zadovoljni je uigranost obrane koja je ponovno primila podosta golova unatoč solidnoj večeri Patricea Annonaya (13 obrana).

Dvoboj protiv Cessona je bio u nekakvoj neizvjesnosti svega 15-ak minuta. Tu je domaćin još uvijek bio na svega pogotku zaostatka, ali onda su Parižani od 9:8 otišli na 15:9 i domaćin više nije imao šanse. Na poluvremenu je već bilo dosta toga jasno, PSG je imao solidnu zalihu (22:15) i u nastavku susreta mu je trebalo manje od pet minuta da dođe do dvoznamenkaste prednosti poslije čega je mirno priveo utakmicu kraju.

Napadački je briljirao Mikkel Hansen koji je postigao deset pogodaka uz samo jedan promašaj, a odmah uz bok mu je, sa stopostotnim učinkom i šest golova, bio Igor Vori. Mladen Bojinović je postigao gol više od Vorija, no uz dva promašaja.

Solidnu utakmicu odigrao je Marko Kopljar postigavši tri pogotka iz pet pokušaja dok je Jakov Gojun standardno ordinirao u obrambenoj fazi. U domaćim redovima po šest pogodaka postigli su Duško Čelica i Mathieu Lanfranchi, a Damir Batinović je četiri puta prevario gostujuće vratare iz sedam pokušaja.

Sélestat Alsace HB - Dunkerque Grand Littoral 21:24 (9:14)

Razloga za zadovoljstvo imaju u Dunkerqueu, posebno kada "bace pogled" na ljestvicu. Francuski predstavnik u Ligi prvaka nalazi se na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova iz tri susreta uz dvije utakmice odigrane u gostima.

Treća pobjeda upisana je u gostima kod Sélestata rezultatom 24:21, a susret ipak nije bio toliko neizvjestan kao što rezultat pokazuje. Gosti su se već u prvom poluvremenu odvojili, u drugom dijelu je domaćin uspio doći najbliže na dva gola zaostatka, ali odmah nakon toga je Dunkerque odgovarao. Ključnu seriju Dunkerque je napravio u razdoblju od 10. do 18. minute kada je sa 7:0 pobjegao na 11:5 i stavio domaćina u probleme.

Do poluvremena je održao visoku prednost da bi u drugi dio ušao nešto opuštenije što je Sélestat iskoristio. Sredinom drugog dijela Sélestat je smanjio na 16:14, ali odmah nakon toga je Rechal zaradio isključenje, gosti su se preko Hansena i Soudryja ponovno odvojili i više nije bilo neke prijetnje.

U gostujućoj momčadi Banjamin Afgour je zabio šest pogodaka, a četiri je dodao Soudry, dok je Vincent Gerard upisao 12 obrana. Kod domaćina je Pawel Podsiadlo bio uspješan pet puta.