Fenix i Aix na domaćem terenu do minimalnih pobjeda

Mihaela Bradovski • petak, 27.09.2013.

Dvjema današnjim utakmicama nastavljeno je treće kolo francuskog rukometnog prvenstva. U oba dvoboja slavili su domaćini, a oba slavljenička sastava dva su boda osvojila zahvaljujući tek jednom pogotku više u protivničkoj mreži...

Fenix Toulouse Handball - US Ivry handball 25:24 (13:9)

Nakon što su u prvom kolu iznenađujuće na domaćem terenu izborili bod protiv PSG-a, rukometaši Fenixa pred domaćom su publikom u petak stigli i do prve ovosezonske pobjede. S tri se boda na kontu tako drže u društvu momčadi sa sredine poretka. Za razliku od sastava iz Toulousea onaj Ivryja još uvijek stoji na početnoj nuli u rubrici bodova.

Baš kao i u većini susreta u kojima nastupi, kapetan Fenixa Jerome Fernandez ponovno je bio među najistaknutijim pojedincima pa se tako i večeras osam puta upisao u listu strijelaca. Jednako tako, standarno na visokoj razini bio je i vratar domaćina Perez De Vargas s 13 obrana. U sastavu poraženih najraspoloženiji je bio Mabire s četiri zgoditka.

Što se samog tijeka dvoboja tiče, Fenix je u susret ušao 4:0 serijom, a gosti su se na 7:7 uspjeli priključiti nakon 18 minuta igre. U narednim je minutama domaća momčad ostvarila još jednu 4:0 seriju, a na odmor se otišlo pri 13:9. Domaći su rukometaši osjetnu prednost uspješno držali do ulaska u posljednjih 15 minuta, no tada je Ivry sa 16:22 stigao do 21:23. Ipak, za više gosti nisu imali vremena.

Aix en Provence - Saint-Raphael 26:25 (12:15)

Niti u drugom dvoboju dana nije bilo hrvatskih predstavnika. Baš kao i Fenix i Aix je slavio na domaćem terenu i to također minimalnu pobjedu, a treći i četvrti ovosezonski bod osvojen je preko favorita u ovom susretu, gostiju iz Saint-Raphaela. Obje momčadi sada imaju četiri boda baš kao i Nantes.

Gostujuća momčad u svojim je redovima imala raspoloženog Mortena Olsena koji je postigao osam zgoditaka, a solidan je bio i Đukanović s 11 obrana, i iako su domaći rukometaši velik dio susreta stizali prednost na kraju im se upornost i isplatila. Prvo lice dvoboja bio je vratar Aixa Cappelle s 15 zaustavljenih šuteva.

Prednost na poluvremenu Saint-Raphael si je osigurao odličnim završnim minutama tog prvog dijela kada je u periodu od 26. do 30. minute ušao u seriju i tih prvih pola sata igre završio u svoju korist rezultatom 15:12.

Pogodak do dva prednosti gosti su uspješno održavali do samog finiša kada je prvo u 57. minuti za 25:25 pogodio Iosu Goni Leoz, a isti je igrač stavio i točnu na i u posljednjoj minuti. Rukometaši Saint-Raphaela svoj su posljednji pogodak postigli u 52. minuti.