Sportnet • srijeda, 02.10.2013.

U utakmici koju je najbolje što prije zaboraviti Šahtar i Manchester United u Donecku su podijelili bodove rezultatom 1:1, a na ljestvici skupine A i jednima i drugima približio se Bayer, koji je u Leverkusenu pogotkom u posljednjoj minuti došao do pobjede nad Real Sociedadom.

Šahtar - Manchester United 1:1

Manchester United je bez ozlijeđenog Waynea Rooneyja u Donecku pružio još jednu u nizu ovosezonskih predstava za zaborav, koja sigurno neće olakšati posao menadžeru Davidu Moyesu. Engleski prvak je u Donecku iz praktički jedine prigode na utakmici došao do pogotka, a zatim u završnici ispustio prednost i morao se zadovoljiti samo bodom.

U 18. minuti utakmice Marouane Fellaini je s desne strane uputio povratnu loptu na vrh peterca, gdje je loše reagirao Jaroslav Rakitskij i servirao je Dannyju Welbecku za lak pogodak i vodstvo od 1:0.

Bilo je to gotovo sve što je United pokazao u ovoj utakmici, jer engleski prvak se zadovoljio pogotkom, a niti Šahtar s druge strane nije uspijevao značajnije prijetiti sve do 76. minute. Tada je Nemanja Vidić nakon ubačaja s lijeve strane odbio loptu do Taisona, a ovaj iskoristio prigodu i zakucao je pod gredu Unitedova gola.

Mogao je Šahtar i "ukrasti" pobjedu autogolom Chrisa Smallinga, no nesretno odbijenu loptu spremno je dočekao David De Gea i spriječio pogodak. Darijo Srna kao kapetan momčadi našao se u početnom sastavu i odigrao svih 90 minuta, dok je Eduardo da Silva cijelu utakmicu ispratio s klupe i nije ulazio u igru.

Bayer Leverkusen - Real Sociedad 2:1

Remi u Donecku na najbolji je način iskoristio Bayer Leverkusen, koji je pogocima u završnici prvog i drugog poluvremena došao do pobjede nad gostima iz Španjolske, prve u ovoj sezoni Lige prvaka.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Simon Rolfes je iz drugog pokušaja svladao gostujućeg vratara. Udarac glavom obranio mu je Claudio Bravo, no bio je nemoćan nakon odbijene lopte i novog pokušaja Rolfesa.

Usprkos pogotku, domaćin je loše otvorio drugo poluvrijeme jer već u 50. minuti Hilbert je u šesnaestercu prekršajem zaustavio Carlosa Velu i skrivio kazneni udarac. Velin udarac s bijele točke obranio je Bernd Leno, no Meksikanac je dobio novu prigodu i odbijenu loptu pospremio u mrežu Bayera.

Činilo se kako će Real Sociedad iz Njemačke otputovati s bodom, no u drugoj minuti sučevog vremena Jens Hegeler sjajno je izveo slobodan udarac i pogodio za 2:1.

• Obrisan korisnik03.10.2013. u 13:02
    da nisi navijač liverpoola možda bi se i složio s tobom, ovako znam da govoriš gluposti iz jala
  • Zdren03.10.2013. u 10:26
    vela je ujebo čistu kontru.
    Zdren
  • Obrisan korisnik03.10.2013. u 10:11
    nije to kiks manchestera, nego kiks shakhtara... vidjet ćete u manchesteru, ništa bolji united neće bit...
  • ZEEBANCIA03.10.2013. u 07:51
    Kakva golčina Hegelera za Bayer Leverkusen u 90.minuti...
    ZEEBANCIA
  • teletabis8903.10.2013. u 00:52
    Kiks Uniteda u Donjecku baš i nije neko iznenađenje jer je Šahtar opasan na osvom terenu, gdje je već dobivao Arsenal i Chelsea. Rezultat druge utakmice ove skupine je očekivan.