MAXtv Prva liga, 12. kolo, 04.10.2013, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 800
Suci: Bebek Ivan (Rijeka), Petrović Tomislav (Valpovo), Grgić Miro (Osijek)

Ivana Strahija • petak, 04.10.2013.

Slaven Belupo gubio je o poluvremenu 0:2, no tada je u igru ušao Davor Vugrinec i namjestio jedan te zabio dva gola, za potop Lokosa i prvu domaću pobjedu sezone za Slaven Belupo

U utakmicu gosti iz Zagreba ulaze sjajno, iako bez nekolicine važnih igrača, uspostavljaju dominaciju i pokazuju svoje namjere već u petoj minuti, kad nakon prekršaja Fuštara nad Musom iz slobodnjaka s 25 metara Šitum loptu šalje iznad gola.

U desetoj minuti Lokosi imaju vodstvo. Loptu upućenu iz kuta propušta iskoristiti Bručić, domaći Fuštar iz samo njemu znanog razloga pokušava je izbiti škaricama i ne uspijeva, a sve to koristi Šitum koji bez problema matira domaćeg golmana Rodića.

Uz razigrane Lokose i razočaravajuću igru domaćih, posebno obrane, nije dugo trebalo čekati ni 0:2. Bručić se ispričao za raniji kiks i sjajno iskoristio dodavanje Budimira, nakon što su domaći nogometaši ostavili gostima puno previše prostora za igru.

Idućih 15 minuta donosi mnogo smireniji tempo, a potom se stvari opet zahuktavaju kad Budimir glavom loptu upućenu iz kornera šalje u vratnicu domaćeg gola. Uzvraćaju, konačno, Farmaceuti svojom prvom prilikom utakmice. Lopta je dopremljena do Haračića, koji promašuje čistu šansu, no njegovu pogrešku uspijeva ispraviti Delić i zatresti mrežu Lokomotive, na svoju nesreću iz nedozvoljene pozicije.

Na odmor se otišlo s 0:2, a razočarana domaća publika spominjala je već kako je ovo jedna od najlošijih utakmica Slavena u sezoni. Međutim, svi su zaboravili da Mladen Frančić ima aduta na klupi, a kad ga je uveo, kao da se na travnjaku ukazala sasvim druga momčad u plavim dresovima.

Davor Vugrinec, koji je pod trenerskom palicom Ivana Katalinića proglašen "nepotrebnim i starim" pokazao je točno koliko godina i iskustva ima. U 48. minuti je Crepulja u kazneni prostor Lokomotive poslao loptu, Vugrinec ju je primirio, obranio se od braniča Lokosa i dopremio do Delića, koji zabija za 1:2.

Nakon toga, Slaven Belupo je bio uvjerljivo bolja momčad na travnjaku u Koprivnici, a u svakoj je akciji na gol sudjelovao i najbolji strijelac u povijesti HNL-a. U 77. minuti je Vuga došao i do pogotka, kad je Crepulja pokušao solo proboj na gol Lokosa, gostujući vratar Šarlija izbio loptu, a Vugrinec je iz drugog plana poslao na pravo mjesto za 2:2.

Egal je ipak razbudio Lokose, koji odmah kreću u munjevitu kontru, ali Šovšićev šut brani vratar Rodić. Zahvalu mu s druge strane travnjaka šalje opet Vugrinec, koji je Farmaceute u 88. minuti doveo do 3:2, i to s bijele točke, nakon što ga je na rubu 16 metara gostiju srušio Mrzljak.

Četiri minute sudačke nadoknade nisu uspjele pomoći Lokosima da vrate bod, a čak je pobjeda domaćih mogla biti i uvjerljivija, da Šarlija nije očuvao mrežu od Delićeve lopte.

Tako je Slaven Belupo došao do prve domaće pobjede sezone, nakon više od mjesec dana od posljednje (u Zadru 31. kolovoza), te što je još važnije, na travnjak i u srca navijača vratio Davora Vugrinca, gospodina hrvatskog nogometa.