Iznenađenje u Širokom Brijegu, Barać i Bošnjak ugasili Zvezdu na Pecari

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • subota, 05.10.2013.

Pecara je još jednom posvjedočila istinskom košarkaškom spektaklu. Široki nije bolje mogao ni zamisliti otvaranje sezone. Velika euroligaška Crvena Zvezda nakon 13 uzastopnih pobjeda u pripremama, prekinula je niz, gdje je to najmanje očekivala. Pokleknula je pred raspoloženim domaćinom koji je na krilima svojih vatrenih navijača i mladih Borisa Baraća i Domagoja Bošnjaka ostvario 80:79 pobjedu.

Široki Primorka - Crvena zvezda 80:79 (13:17, 38:35, 58:55)

ABA liga, 1. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 4.000 gledatelja.

ŠIROKI PRIMORKA: Babić, Katić 1 (3 asistencije) , Mikulić, Petrović 5, Bilinovac 4, Kaštropil 6 (6 skokova), Coles 7, Bošnjak 17 (5 asistencija, 4 skoka), Jones 12, Barać 27 (5 skokova), Buva 1, Rikić 2. Trener: Damir Vujanović

CRVENA ZVEZDA: Cvetković, Mitrović 5, Lazić 5, Blažič 9, Simonović 6, Marjanović 4 (5 skokova), Radenović 7, Katić 11 (6 skokova), Ristić, Nelson 12, Jenkins 8, Schilb 12 (6 skokova, 4 asistencije). Trener: Dejan Radonjić

Skokovi: 29-31

Asistencije: 14-16

Osvojene lopte: 9-3

Izgubljene lopte: 12-14

Osobne pogreške: 30-26

Pritisak važnosti utakmice sputao je u uvodnim minutama mladu momčad Širokog Primorke. U obrani su igrali solidno, međutim u napadu nisu imali rješenja. Iskusna Zvezda je to kaznila i već u 7. minuti vodila 4:12. Domaćin je živnuo tek ulaskom na parket mladog Domagoja Bošnjaka. On je u 9. minuti prvo pogodio tricu, a onda skočio u obrani i sjajno asistirao Borisu Baraću za povratak Širokog 13:15.

Življa igra Širokobriježana probudila je i gledatelje, pa je u žilavoj borbi Široki uspio tri minute prije kraja poluvremena prvi put izjednačiti preko Bošnjaka na 24:24. Do prvog vodstva momčad Damira Vujanovića došla je u 18. minuti kad je Barać postavio 27:26. Na isteku poluvremena Johnathon Jones sretno je donio prednost svojoj momčadi.

Uz zvuk sirene bacio je loptu prema košu Zvezde iz svoje polovice terena. Ona je prošla kroz obruč, Široki je poveo 38:35. U istom ritmu Hercegovci su nastavili i drugo poluvrijeme. Čvrsta obrana s puno trke u napadu održavala je njihovu prednost. Zvezda je trošila puno energije u stizanju rezultata. Goste je u igri držao Amerikanac Charles Jenkins.

Upravo je Jenkins u 33. minuti sve vratio na početak poenima za 62:62. Tri minute kasnije Barać je odigrao dvije dobre napadačke akcije i donio Širokom prednost 71:67. Uzvratio je De Marcus Nelson poenima za 71:69, da bi Barać nakon nove Bošnjakove asistencije tricom donio četiri poena prednosti samouvjerenoj domaćoj momčadi.

Prava drama nastala je pola minute prije kraja kada je Nelson tricom smanjio prednost na 75:74. I onda je krenula serija prekršaja i slobodnih bacanja. Bošnjak i Jones bili su smireni i hladnokrvno pogađali i odveli Široki do velike pobjede koju su proslavili zajedno s 4.000 vjernih navijača.

• Obrisan korisnik06.10.2013. u 12:45
    Kao mi je drago pročitati ove komentare i vidjeti da je moj Široki cijenjen u dragoj nam RH. Lijep pozdrav svima, a posebno našim dragim Zadranima!
  • Obrisan korisnik06.10.2013. u 08:25
    Kakav skalp su oni skinuli !!! Bravo ! Evo to je zahvala ljudima koji su skupljali lovu za pozivnicu lige. Evo ih uskoro u Zagrebu (2.11.) kad igraju protiv Cedevite. To treba pogledati pod obavezno. Godinama govorim ljudima da je to pravi klub posložen od temelja. Od omladinskog pogona (treba... [više na forumu]
  • baja123405.10.2013. u 23:17
    Jedan prijedlog za sportsku tv. Prenosite Široki, a ne Cibonu. Bar ćemo gledati naše mlade igrače, a ne polovne amere. Svaka čast, prava zdrava sredina, da ste bar bliže Zadru iša bi i na svaku vašu utakmicu