Zadar razveselio navijače startnom pobjedom, Mađari zadržani na sigurnoj distanci

Ivor Krapac • subota, 05.10.2013.

Košarkaši Zadra bili su uspješni u prvom kolu ABA lige. Momčad Hrvoja Vlašića predstavila se svojim navijačima u prvoj službenoj utakmici u novoj sezoni pobjedom nad mađarskim Szolnokijem, kojem su rezultatski pobjegli u završnici prve četvrtine, a još više sredinom treće dionice...

Igrači Zadra pobjednički su krenuli u novu sezonu u regionalnoj ligi. Zadar je u prvom kolu u Dvorani Krešimira Ćosića proslavio 71:67 protiv mađarskog Szolnoki Olaja, koji je tijekom ljeta prilično izmijenio i ojačao momčad, barem na papiru, no u subotu navečer svejedno je ostao praznih ruku.

Zadrani su potkraj prve četvrtine otišli do 17:9 i dugo držali podjednako veliku prednost. Sredinom treće dionice razlika je narasla na +17 (46:29), a gosti su se u završnici susreta uspjeli samo približiti.

Prvih 10 minuta je najvećim dijelom prošlo bez većeg odvajanja na bilo kojoj strani. Szolnoki je otvorio s 4:0, a Zadar uzvratio svojom serijom od 9:0 za preokret na pet poena prednosti, s dodatnim povećanjem tog vodstva na prvom predahu između četvrtina.

Rano u drugoj dionici, momčad Hrvoja Vlašića je prvi put stigla do dvoznamenkaste prednosti (19:9), a gosti su priprijetili povratkom u egal tek u završnici prvog poluvremena. Szolnoki se u 18. minuti približio na 25:22, no poenima Ivanova, Kraljevića i Batura, na predah u svlačionicama otišlo se s 31:22 na semaforu.

Zadar se u prvoj polovici treće četvrtine riješio većine briga. Tricama Marka Ramljaka i njegova imenjaka Cara, u 26. minuti prednost je povećana na 46:29, što gostima nije ostavljalo puno nade u izbjegavanje poraza.

S 51:40 na svojoj strani na ulasku u posljednjih 10 minuta, Zadrani su držali stvari pod kontrolom, a završna četvrtina donijela im je brige tek u posljednjih pet minuta. S dva Warrenova pogođena slobodna bacanja, Szolnoki se u 37. približio na samo 60:56, ali s glavnom ulogom Marka Cara u tom razdoblju, domaća momčad nije dopustila da se stvari zakompliciraju u potpunosti.

Car je završio susret sa 17 poena, uz 4/10 iz igre i 6/6 iz slobodnih bacanja. Ramljak se istaknuo s 15 poena, osam skokova i četiri asistencije, dok su Ivanov, Kraljević i Josip Sobin imali po 10 poena, Kraljević s pet skokova i dvije blokade, a Sobin sa sedam skokova.

Willie Warren ubilježio je 18 poena i po tri osvojene i izgubljene lopte za goste iz Mađarske. Peter Lorant bio je prvi u pratnji, s 10 poena i sedam skokova.

• Obrisan korisnik06.10.2013. u 08:50
    Bravo za Zadar ! Dobili su supervažnu utakmicu na samom početku sezone. To je dobar vjetar u leđa.
  • mala truba06.10.2013. u 08:09
    bravo ! imte odlicnog trenera i to ce se pokazat kroz sezonu.
    mala truba
  • Obrisan korisnik06.10.2013. u 07:05
    Ne znam sto bi bilo da Zadar nije doveo u zadnji tren Marka Cara .Zadar je zasluzeno pobjedio vrijedi isknuti veliki doprinost Sobina i Kraljevica tu su još bili dobri Ramljak i naravno Car .Vrlo važna pobjeda trenera Hrvoja Vlašića.
  • Obrisan korisnik05.10.2013. u 23:10
    Zadar je jedina momčad koja nezna pogoditi Amerikanca,oni umjesto Amerikanca uzmu Engleza.
  • Obrisan korisnik05.10.2013. u 22:16
    zadar ima samo jednog amerikanca, drugi je britanac.. bravo decki, jako bitna pobjeda :)