Bundesliga, 8. kolo, 05.10.2013, 18:30 h
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 1:1 Bayern
Bayern

Damir Žbulj • subota, 05.10.2013.

Derbi susret osmog kola njemačke Bundeslige u Leverkusenu su odigrali Bayer i minhenski Bayern, koji je uz puno uzbuđenja na travnjaku zaključen bez pobjednika, rezultatom 1:1. Guardiola je Mandžukiću, nakon što ga nije koristio u Ligi prvaka u Manchesteru na gostovanju kod Cityja, namijenio samo deset posljednjih minuta ovog dvoboja...

Nakon uspješno odrađenih obveza preko tjedna u Ligi prvaka, Bayer i Bayern u međusobnom su ogledu odlučivali o vodećem mjestu bundesligaške ljestvice, nakon popodnevnog posrtaja dortmundske Borussije u Mönchengladbachu. Iako su hrvatski ljubitelji nogometa pretpostavljali kako je Guardiola u Manchesteru samo odmarao Marija Mandžukića, Španjolac je pomalo iznenađujuće i ovog puta izostavio Hrvata iz početnog sastava, dodijelivši mu samo posljednjih deset minuta dvoboja. Prednost je i ovog puta kao 'lažna devetka' dobio Thomas Müller, koji se iskazao jedino senzacionalnim promašajem praznog gola s nekoliko metara deset minuta prije kraja prvog dijela.

Već po ovosezonskom običaju Bayern je apsolutno dominirao i u posjedu lopte i u udarcima prema suparničkim vratima, ali jednostavno nije bilo raspoloženog pojedinca koji bi loptu više od jednom smjestio u mrežu Apotekara.

Domaća obrana popustila je u 29. minuti dvoboja, kada je jednu od mnogobrojnih akcija po lijevoj strani odlično povukao Ribery, idealno u sredini kaznenog prostora pronašao samog Kroosa, koji je preciznim i snažnim udarcem loptu smjestio pod gredu.

Iako su gosti vjerojatno mislili kako će se tada utakmica okrenuti na njihovu stranu, Bayer je ekspresno stigao do poravnanja. Već u idućem napadu pomutnju u obrani Bavaraca iskoristio je Sidney Sam, koji se nakon ubačaja Bendera i pokušaja Boenischa našao sam pred praznim golom i nije mu bilo teško zabiti za 1:1.

U ostatku utakmice Bayern je bio taj koji je jurišao, dok su domaći prijetili iz ponekog protunapada. Guardiola je u završnici pokušao s izmjenama, ušli su Robben pa Mandžukić i na kraju u posljednjih pet minuta Götze, no, nije to bilo dovoljno za pobjedu, iako je omjer udaraca bio 27:5, a posjed lopte nevjerojatnih 78%:22% u korist gostiju.

U samom finišu pokušaj Schweinsteigera glavom domaća obrana izbila je s crte, u opasnom protuudaru Bayer je zapucao dobru priliku pa je ipak svakoj ekipi pripao po bod. Ekipa iz Münchena preuzela je vodstvo na ljestvici, dok se Bayer izjednačio s dortmundskom Borussijom na 19 osvojenih bodova, jednim manje od lidera.

• Obrisan korisnik06.10.2013. u 14:23
    Ova izjava je fakat pretjerana stari....
  • Obrisan korisnik06.10.2013. u 13:44
    dogodine mandžukić u hsv-u
  • Obrisan korisnik06.10.2013. u 13:13
    Da igraju sa napadačem možda bi i postizali više golova...Totalno antipatičan stil igre s mog gledišta...
  • Obrisan korisnik06.10.2013. u 09:24
    Sramotan naslov + video promašene prilike.. DNO DNA!! u nekim stvarima sve više sličite na index
  • Obrisan korisnik05.10.2013. u 23:53
    Nema se što prigovoriti na igru Bayerna, odigrali su još jednu sjajnu utakmicu protiv snažnog protivnika. Bayern i ove sezone igra jednako lijepo za oko kao i lani, ako ne i bolje, ali su puno ne efikasniji. Jednostavno je nevjerojatno da postižu tako malo golova o odnosu na stvorene prilike i... [više na forumu]