Damir Žbulj • subota, 05.10.2013.

U subotnjem popodnevnom rasporedu osmog kola njemačke nogometne Bundeslige najviše se očekivalo od derbija dvaju Borussija, koji je pomalo iznenađujuće u završnici otišao na stranu domaćina iz Mönchengladbacha. Wolfsburg je i s Olićem i Perišićem u sastavu razočarao svoje navijače porazom od Eintracht Braunschweiga. Schalke se uvjerljivo obračunao s Augsburgom, dok u dvobojima Mainza i Hoffenheima i Stuttgarta i Werdera nije bilo pobjednika...

Derbi susret Borussije iz Mönchengladbacha te one iz Dortmunda iznenađujuće je otišao na stranu domaćih, koji su u završnici prelomili susret na svoju stranu, nakon što je Hummels skrivio kazneni udarac i zaradio isključenje.

U prvom poluvremenu gosti su dominirali, stvorili i više od nekoliko izglednih prilika, no, izostala je realizacija, makar je Klopp od prve minute zaigrao i s Aubameyangom, Mhitarjanom, Reusom i Lewandowskim. Domaći su ostavili slab dojam, bez pravih pokušaja prema vratima Weindenfellera

U nastavku su domaći ipak malo živnuli, pokazali više ambicija, no, i dalje su gosti iz Dortmunda bili ti koji su diktirali tempo. U završnih 15-ak minuta priliku je za ekipu iz Mönchengladbacha dobio i potencijalni hrvatski reprezentativac Branimir Hrgota, a kada se očekivao završni juriš gostiju prema pobjedi, penal Hummelsa na Nordtveitu u izglednoj prilici za pogodak okrenuo je utakmicu na stranu domaćih nogometaša. Branič iz Dortmunda zaradio je i crveni karton, a siguran realizator bio je Max Kruse.

Crno-žuti su u samoj završnici krenuli na sve ili ništa, a ostali su bez ičega. Brzinska kontra Aranga za Raffaela zaključena je pogotkom za konačnih i iznenađujućih 2:0, iako je omjer udaraca prema vratima bio 27:6 za goste iz Dortmunda.

Nakon razočaravajućih partija u gostima, ove sezone nogometaši Wolfsburga uspjeli su deprimirati i navijače na svom stadionu. Protiv fenjeraša Eintrachta iz Braunschweiga bili su favoriti za bodove, no, gosti su pomalo senzacionalno stigli do svoje prve prvenstvene pobjede ove sezone.

Za Vukove je od prve do 70. minute zaigrao Ivica Olić, dok je Ivan Perišić ušao odmah početkom nastavka, no, nisu pomogli svojoj ekipi da stigne do uspjeha. Olić je bio jedan od najaktivnijih i s nekoliko pokušaja imao je priliku i zabiti, međutim, nije se iskazao ovog subotnjeg poslijepodneva. Nakon pola sata igre bilo je 0:1, zabio je Bellarabi, dok je četiri minute prije kraja Kumbela postavio na konačnih 0:2.

Schalke je sa sigurnih i uvjerljivih 4:1 nadvisio Augsburg, iako je otvaranje susreta apsolutno pripalo gostima. Poveli su već u desetoj minuti preko Moldersa, no, crveni karton i skrivljeni penal Klavana u 16. minuti praktički je riješio susret za domaće. Kevin-Prince Boateng zabio je s bijele točke, dok je Szalai još do Schalke odveo do prednosti.

U nastavku Szalai je zabio u 78. minuti svoj drugi pogodak, dok je na konačnih 4:1 četiri minute prije kraja postavio Meyer.

Stuttgart je remizirao s Werderom, a oba pogotka pala su u prvom dijelu dvoboja. Odlično su domaći otvorili susret, Harnik je poentirao već u šestoj minuti, dok je Petersen poravnao u 37. minuti na 1:1. Mateo Pavlović vratio se u konkurenciju kod ekipe iz Bremena, no, cijeli je susret odgledao s klupe.

Mainz je kreirao fantastičan preokret nakon što su do 82. minute gubili 0:2 od Hoffenheima. Volland i Firmino do 22. minute su goste odveli do značajne prednosti, no, uporni domaćin nije odustao sve do same završnice. Choupo-Moting je osam minuta prije kraja zabio za 1:2, dok je bod Mainzu osigurao Noveski u sudačkoj nadoknadi, poslije kornera i značajnog doprinosa njihova vratara Müllera koji se u suparničkom kaznenom prostoru izborio za važnu loptu i tako kreirao prigodu za pogodak i osvajanje vrijednog boda.

• Mithrandir07.10.2013. u 11:42
    Wolfsburg je najblesavija momčad u bundesligi. Previše je tamo dobrih igrača, da bi imali takve rezultate iz sezone u sezonu.