3. HNL Sjever: Croatia zasjela na vrh, Podravina uvjerljiva u Virju

Sportnet • ponedjeljak, 14.10.2013.

Iza nas je kolo prepuno derbija, što županijskih, što onih prema poziciji na tablici. Tako su u dva županijska derbija slavili Croatia i Nedelišće, dok su preostala dva završila bez pobjednika. Borbe za pozicije također su nam ponudile dosta zanimljivosti, i Međimurje i Podravina upisali su tri boda na gostovanjima. Uz te dvije, gostima su pripale još dvije pobjede i već navedena dva remija čime su nadmašili domaćine.

U Grabrovnici je odigran veliki županijski derbi između domaće Croatije i gostiju iz Virovitice koji su pružali vrlo dobar otpor. Pobjeda domaćina bila je očekivana, no Virovitičani su već u Čakovcu pokazali da itekako mogu biti opasni, ali ovog puta je presudio pogodak Ilije Jurića u 61. minuti za minimalno slavlje Grabrovničana vrijedno vrha prvenstvene tablice.

Mnogo se očekivalo i od utakmice Koprivnice i Međimurja u kojoj je također presudan bio jedan pogodak. U vrlo izjednačenoj i borbenoj utakmici na kraju su slavili gosti i to pogotkom Antonija Dodleka u 55. minuti iz slobodnog udarca, Čakovčani su se ovom pobjedom bodovno izjednačili sa svojim protivnikom na tablici.

Lista strijelaca

12 - Pavec (Bjelovar)
7 - Brcković, Horvationović (Koprivnica), Celišćak (Croatia), Hrženjak (Podravac)
6 - Kokot (Međimurje), Kuprešak (Bjelovar), Mumlek (Podravina), Njegač (Podravac), Rog (Varaždin)

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Sv. Martinu na Muri gdje je u međimurskom srazu Polet ugostio Graničar iz Kotoribe. Domaći su poveli u 26. minuti pogotkom Valentina Cvetkovića, a već u 32. minuti je Nikola Barat povećao vodstvo na 2:0. Kotoripčani se u nastavku ipak bude i već u 47. minuti Nikola Cecelja smanjuje zaostatak, da bi pogodak za izjednačenje postigao Emanuel Matotek u 89. minuti za konačnih 2:2.

Kao i Međimurje, i Podravina je u gostima morala tražiti bodove za priključenje vrhu i u tome uspjela. Nešto lakšim rasporedom na početku Podravac si je napravio bodovnu zalihu, no tek će se u narednim utakmicama vidjeti njihova prava snaga. Ludbrežane je u vodstvo doveo Miljenko Mumlek u 12. minuti udarcem s 11 metara, a na 0:2 je krajem poluvremena povisio Denis Bochl. U 51. minuti Virjani pogotkom Tomislava Njegača smanjuju na 1:2, no gosti golovima Mumleka i Mate Milasa kući odnose visoku pobjedu 1:4.

Još jedan županijski derbi nije ispunio svoja očekivanja, Bjelovar je na svojem terenu ugostio Mladost iz Ždralova i unatoč odličnoj formi nije stigao do pobjede, ali je još uvijek jedina neporažena momčad lige. Utakmica je zbog tehničkih problema kasnila 15 minuta, pogodaka nije bilo, a sudac je svakoj momčadi podijelio po šest žutih kartona. Bjelovar je od 58. minute zbog drugog žutog kartona Nikole Stankovića igrao s deset igrača, što gosti nisu iskoristili.

Slatina je upisala i drugi poraz na domaćem terenu, opet od strane jednog međimurskog kluba, nakon Nedelišća ovog je puta koban bio Rudar. Goste iz Murskog Središća je u vodstvo doveo Boris Vurušić u 26. minuti, a nadomak pobjede stigli su u 48. minuti kad je strijelac bio Dario Šoltić. Slatina je pogotkom Mateja Kupresa smanjila na 1:2 u 78. minuti, a već u sljedećoj minuti nisu realizirali kazneni udarac i tako propustili posljednju šansu za izjednačenje i neizvjesnu završnicu.

Varaždinci zadovoljni

"Moram biti zadovoljan nakon pobjede, no mislim da je rezultat trebao biti mnogo veći pošto smo imali pregršt prilika za gol", kazao je po susretu trener Varaždinaca Ivica Solomun te odao priznanje domaćem golmanu: "Stvarno se iskazao iako nije golman, riješio je Čakovčanima par zbilja škakljivih situacija."

Čakovčani su se, nakon početnih muka, uspjeli ekipirati, dovevši niz igrača sa zagrebačkog područja, no nisu imali sreće s golmanima, pa taj posao trenutno obavlja Goran Trivanović, koji je po vokaciji igrač u polju.

Tek u petom pokušaju Nedelišće je na novom stadionu stiglo do prve pobjede i to u pravo vrijeme, protiv vječnog rivala - posljednjeplasirane Mladosti iz Preloga. Domaći su poveli u 14. minuti pogotkom Ivana Jarića s bijele točke, a Preložani su izjednačili u 28. minuti golom Tine Hladnika. Nije se dugo čekalo na novo vodstvo Nedelišća, već u 32. minuti strijelac je Goran Međumurac, a u 45. minuti 3:1 postavlja Manuel Posavec. Međumurac u 62. minuti zabija za tri pogotka prednosti, a goste je u igru vratio Elvis Sabol golovima iz slobodnog udarca i kaznenog udarca za konačnih 4:3, iako je Nedelišće do kraja još dva puta pogodilo gredu.

Zanimljivo je bilo i u Čakovcu gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Varaždina. Već u 7. minuti je za goste dosuđen jedanaesterac kojeg nije uspio realizirati iskusni Gordan Vuk, a samo dvije minute kasnije uspjeli su povesti iz igre, strijelac je bio Toni Petrović. Na 1:1 u 67. minuti izjednačuje Nikola Sakač, no povoljan rezultat nisu uspjeli zadržati. U 78. minuti Lovro Cvek dovodi Varaždince u novo vodstvo, a konačnih 1:3 postavio je Robert Malnar u 87. minuti.