Branimir Korać • ponedjeljak, 14.10.2013.

Odrađeno je deseto kolo Druge HNL u kojem se napadači nisu istaknuli. Dvije utakmice su završene bez pogodaka dok su njih četiri završene s minimalnih 1:0...

Nogometaši Pomorca i u Solinu su potvrdili da imaju najbolju obranu u ligi, ali i jedan od najneefikasnijih napada. Odigrali su još jednu tvrdu utakmicu koja je završila bez pogodaka. Solinjani su pokušavali dugim loptama zaprijetiti gostima, međutim Pomorčeva obrana je lako izlazila na kraj s tim pokušajima.

Remijem bez pogodaka završen je i dvoboj Dugopolja i Zeline. Domaćin je još jednom razočaran napustio travnjak, nije uspio uzeti sva tri boda protiv posljednjeplasirane momčadi lige propustivši tako priliku dodatno se približiti vrhu ljestvice.

Sesvećani su učvrstili vodeću poziciju na ljestvici pobjedom na svom travnjaku protiv Lučkog. U susretu u kojem su se gosti pokazali u dobrom svjetlu, domaćin je uspio iz svoje najveće prilike na susretu poentirati.

Ključni trenutak dogodio se u 21. minuti kada je nakon kornera Vedran Jurjević bio najviši i zakucao glavom loptu pod gredu ostavivši Kahlinu bez šanse.

Inter je u Sisak doputovao u statusu favorita protiv domaće Segeste, međutim još jedna borbena predstava donijela je Siščanima velika tri boda. Igrači Ivice Vidovića još jednom su ostavili posljednji atom snage na travnjaku i uzeli sva tri boda.

Pobjedu 1:0 donio je Ivan Tomičić golom u 78. minuti susreta nakon čega su Zaprešićani pokušali doći do poravnanja, imali su i igrača više nakon isključenja Velija Zenunija, međutim obrana Segeste na čelu s izvrsnim Borkovićem i vratarom Mrmićem odnijela je pobjedu.

Zagreb se pošteno ispromašivao na svojem travnjaku protiv Gorice i neočekivano ostao bez bodova. Gosti su stigli do pobjede nakon kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi koji je izazvao dosta bure kod Pjesnika.

Navodno igranje rukom Muse u kaznenom prostoru sudac Dario Bel je označio dovoljnim za kazneni udarac, a njega je u pogodak pretvorio Lek Kćira za veliko slavlje Goričana.

Svega jedan pogodak viđen je i u Vinkovcima gdje je Cibalia s minimalnih 1:0 bila bolja od Rudeša. Domaćina su ovi bodovi zadržali na dva boda zaostatka od vodećih Sesveta.

Pobjedu Vinkovčanima donio je Luka Kujundžija golom u 52. minuti, a treba napomenuti kako je Cibalia susret završila s desetoricom na travnjaku nakon što je Jakov Puljić u 68. minuti zaradio drugi žuti karton.