Josip Tolić • subota, 19.10.2013.

U popodnevnim utakmicama osmog kola Premiershipa odigrano je šest susreta među kojima je najzanimljiviji zasigurno bio ogled Manchester Uniteda i Southamptona na Old Traffordu koji je završio bez pobjednika (1:1) zahvaljujući pogotku Dejana Lovrena u posljednjim minutama. Arsenal i Chelsea ispratili su Norwich odnosno Cardiff s četiri pogotka u mreži i slavili na domaćem terenu 4:1, a još je uvjerljiviji bio Swansea protiv Sunderlanda slavivši 4:0. Everton je na Goodison Parku slavio nad Hullom 2:1, dok su Stoke i WBA odigrali utakmicu bez golova.

Dejan Lovren očigledno se pretplatio na golove samo najvećim engleskim momčadima, i to na njihovim terenima. Nakon što je u petom kolu srušio Liverpool pogotkom na Anfieldu, poentirao je na gostovanju kod branitelja naslova Manchester Uniteda u ogledu osmog kola Premiershipa.

U tvrdoj utakmici koju je obilježio gostujući čuvar mreže Artur Boruc s nekoliko sjajnih intervencija Crveni vragovi poveli su u 26. minuti nakon što je Rooney propustio realizirati situaciju "jedan na jedan" s poljskim vratarom, no iz popravne prilike koncentriran je Robin van Persie i pogađa nebranjeni dio mreže za 1:0, što mu je ujedno bio 126. pogodak u Premier ligi.

Takav je rezultat na semaforu stajao sve do 89. minute i jednog udarca iz kuta za goste. Izveo ga je Ward-Prowse, na petercu je nastala ogromna gužva, a najspretniji bio je hrvatski reprezentativac koji je sjajnom kretnjom prevario obranu crvenih i poslao loptu kroz noge De Gee. Remi je Saintsima donio četvrtu poziciju na ljestvici, dok je United ostao na slabom osmom mjestu.

Za razliku od Uniteda, još jedan običan radni dan u uredu imali su Arsenal i Chelsea koji su s lakoćom odradili prepreke na domaćem terenu. Golijada Topnika protiv Norwicha počela je u 18. minuti kada je iz blizine poentirao Wilshere, a nastavila se u drugom poluvremenu. Pogađali su Özil glavom i nogom te Ramsey poslije sjajne solo-akcije, a počasni pogodak za Kanarince bio je djelo Howsona.

Za Chelsea stvari ipak nisu išle tako glatko. Mutch je, naime, doveo Cardiff u vodstvo u 11. minuti presjekavši dodavanje u zadnjoj liniji Plavih. Kontroverzi je bilo u izjednačujućem golu Chelseaja jer je Eto'o izbio loptu gostujućem vrataru Marshallu kad se ovaj spremao ispucati je, a u nastavku akcije Hazard je pogodio. Kamerunac je nedugo potom zabio i prvijenac za londonske plave, a u strijelce su se upisali Óscar te još jednom Hazard za visokih 4:1.

Sjajan dan za svoje navijače priuštio je i Swansea upisavši pobjedu nad Sunderlandom za skok na 11. mjesto, a mogu ga zahvaliti Bardsleyju (autogol), De Guzmanu, Wilfriedu koji je zabio s bijele točke i Chicu za 4:0. Pogoci su, zanimljivo, pali u razmaku od samo 23 minute, od 57. do 80. Pobjednika, ali ni golova nije bilo u ogledu Stokea i West Bromwich Albiona.

• Mithrandir20.10.2013. u 12:54
    Službeno je strijelac Lallana, koji je skrenuo loptu kroz noge golmanu. Nisu pripisali gol Lovrenu.(izvor BBC sport)