Real Madrid
Real Madrid 2:0 Málaga
Málaga

Branimir Korać • subota, 19.10.2013.

U devetom kolu španjolskog prvenstva Real je na Santiago Bernabeuu ugostio momčad Malage i slavio s 2:0. Madriđani su otpor gostiju slomili tek u drugom poluvremenu kada su s dva pogotka došli do pobjede...

S Lukom Modrićem na klupi Carlo Ancelotti je krenuo po pobjedu protiv Malage koja mu je bila neophodna da se ne dopusti eventualno potpuno odvajanje Barcelone i Atletica na vrhu ljestvice.

Međutim Malaga je dobra momčad što je i pokazala u većem dijelu utakmicu. Ipak nije izdržala i pritisak Reala se isplatio u drugom poluvremenu kada je pobjeda mogla biti i izraženija.

Već u prvih 15 minuta Real je morao povesti i to nakon što je prvo Cristiano Ronaldo dobro pucao, no pogodio gredu, a zatim je isti igrač iz dobre pozicije pucao pokraj gola.

Do odlaska na odmor nije bilo pogodaka, nešto više prilika imali su domaćini, ali mreža Caballera nije se zatresla.

Na samom početku drugog dijela Real je ipak stigao do vodstva. Angel Di Maria je čini se ubacivao, međutim lopta je dobila krivu putanju i završila u mreži Caballera.

Niz prilika propustio je Ronaldo do 92. minute kada je napokon došao na listu strijelaca i to zahvaljujući pogotku iz kaznenog udarca. Njemu je prethodio prekršaj nad Garethom Baleom, a Ronaldo je neobranjivo pogodio donji kut.

Luka Modrić u igru je ušao u 74. minuti umjesto Isca.

• Obrisan korisnik20.10.2013. u 10:45
    Dobra utakmica, Malaga je pokazala zbog čega malo golova primaju protiv velikih klubova.