Ivana Strahija • ponedjeljak, 21.10.2013.

Četiri zanimljiva susreta odigrana su u nedjelju na španjolskim travnjacima, a samo je jedan klub uspio na konto u domaćoj utakmici upisati bod.

Domaćini u Valladolidu su se vrlo brzo našli u zaostatku, kad je Bacca na asistenciju Vitola rano u drugoj minuti postavio rezultat na 0:1. Trideset minuta kasnije, bilo je 0:2, strijelac je ovaj put bio Alberto Moreno, kojem je pomogao Cala. U drugom poluvremenu domaćini nikako da se dočepaju gola i već kad su gledatelji na stadionu José Zorrilla počeli tugovati, dobru akciju svoje momčadi u pogodak je pretvorio Manucho, na čiju je glavu za gol nabacio Pena. NI tri minute kasnije, bod Valladolidu donosi Ebert, lijepim zgoditkom direktno iz slobodnog udarca.

U Granadi je prvih 45 minuta završilo bez da su se tresle mreže, no odmah po povratku na travnjak to mijenja Jeison Murillo, ali na žalost svoje momčadi, 24-godišnjak nespretno loptu šalje u vlastitu mrežu. Uz tu nesebičnu pomoć domaćina, gostima iz Getafea ostaje potvrditi pobjedu, a to čini Pedro León, uz asistenciju Sarabije.

U Andaluziji je Almeria izgubila, sva tri boda odnio je Rayo Vallecano. Za to je gostima bio dovoljan jedan zgoditak, onaj Galveza, koji je domaćeg vratara matirao direktno iz slobodnog udarca. Rayo je tako došao do svoje druge pobjede u devet kola i za tri boda se odmaknuo od posljednje Almerije.

Elche je na stadionu Benito Villamarin produljio svoj niz pobjeda na tri, uzevši tri boda domaćem Betisu. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu. Za Elche je prvi pogodio Manu del Moral, udarcem glavom na asistenciju Cisme, a svega četiri minute kasnije na 0:2 diže Fidel, uz pomoć Cora. Konačni rezultat postavio je domaći Jorge Molina u 41. minuti.