Valencia 1:2 Real Sociedad
Real Sociedad

Real Sociedad odnio sva tri boda s gostovanja na Mestalli

Branimir Korać • subota, 19.10.2013.

Valencia i dalje igra toplo-hladno. Nakon što je izašla iz krize i upisala neke bolje nastupe, sada je upisala domaći poraz od Real Sociedada u susretu u kojem je imala dosta prilika, ali je realizacija izostala...

Real Sociedad je odradio na najbolji način gostovanje kod Valencije te je uzeo sva tri boda. Na kraju je slavio s 2:1 i iako rezultat to ne pokazuje, nije morao strahovati za bodove do posljednje sekunde.

U prvom poluvremenu Valencia je dominirala i bila je bolji protivnik, međutim na odmor je otišla s minusom. U 51. minuti Real je neočekivano poveo golom Griezmanna nakon lijepe akcije i dodavanja Zurutuze.

Primljeni pogodak je očito šokirao domaćina koji je umalo na odmor otišao s minusom od 2:0, ali pokušaj Agirretxea nije bio precizan.

U drugom dijelu se očekivala ofenziva Valencije, međutim u početku je Real preko Agirretxea propustio još dvije lijepe prilike, a onda je u 59. minuti ipak povisio vodstvo. Carlos Vela je proigrao Rubena Parda koji zabija za povećanje prednosti.

Pokušavala je Valencia smanjiti zaostatak i zakomplicirati utakmicu, u tome je na kraju i uspjela, ali prekasno. U 93. minuti je Dorlan Pabon na asistenciju Pareja smanjio na 2:1, ali više nije bilo vremena za novu prijetnju vratima Brava.