Filip Han • nedjelja, 20.10.2013.

Kompletirano je deseto kolo francuskog prvenstva. Monaco u gostima nije uspio pobijediti Sochaux, te je ostao na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Saint Etienne je pobijedio Lorient, dok je Lyon u posljednjim trenucima utakmice uspio izvući bod protiv Bordeauxa...

Monaco je stigao u goste kod Sochauxa, te pomalo iznenađujuće nije odnio sve bodove. Unatoč ranom vodstvu, gosti iz kneževine nisu uspjeli pobijediti, te su kući otišli samo s bodom. Dvostruki strijelac za Monaco pogotcima u petoj i desetoj minuti postao je Carrasco. Domaći su krenuli u stizanje zaostatka u 57. minuti golom Bakambua, a konačan rezultat od 2:2 postavio je u 69. minuti Lopy.

Monaco je tako propustio priliku da preuzme prvo mjesto ljestvice od PSG-a i sada se nalazi na drugom mjestu s 22 boda. Sochaux je bodom došao do pretposljednjeg mjesta lige.

Saint Etienne je pobijedio Lorient na domaćem terenu rezultatom 3:2. Već u sedmoj minuti domaće je u prednost doveo Brandao, a u 14. je minuti povisio Corgnet. Do kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli smanjiti zaostatak preko Jouffrea. U 72. minuti treći gol za Saint Etienne je zabio Gradel, a Aboubakar je u 86. samo uspio ublažiti poraz pogotkom.

Saint Etienne je sedma momčad lige sa 16 bodova, dok se Lorient nalazi na 18. mjestu sa sedam osvojenih bodova.

Uzbudljivu utakmicu na Gerlandu odigrali su Lyon i Bordeaux. Uz dosta propuštenih prilika, prvi gol je tek u 62. minuti zabio Obraniak te doveo Bordeaux u vodstvo. Problemi za Lyon produbili su se u pet minuta kasnije kada je drugi žuti karton dobio Lacazette te je isključen. Činilo se kako će Bordeaux upisati pobjedu, no to je promijenio Briand pogotkom u posljednjoj minuti utakmice za konačan rezultat od 1:1.

Obje momčadi ne briljiraju ove sezone, Lyon je trenutno 11. na tablici, a u posljednjih pet utakmica ne zna za pobjedu. Bordeaux je 15, ove sezone ima tek dvije pobjede.