Filip Han • subota, 19.10.2013.

Utakmice desetog kola francuskog prvenstva bile su obilježene dobrim predstavama gostujućih momčadi i uvjerljivom pobjedom PSG-a. Parižani su na Parku prinčeva lako svladali Bastiju zahvaljujući Ibrahimoviću i Cavaniju, Nantes, Guingamp i Lille kući su otišli s tri boda, a jedini neriješen susret odigrali su Rennes i Valenciennes...

U prvoj utakmici subotnjeg programa PSG je lako svladao Bastiju. Goste je načeo u desetoj minuti Zlatan Ibrahimović prelijepim pogotkom petom koji se jednostavno nije mogao obraniti. Ibra je i tri minute kasnije upisao novi pogodak, a do kraja utakmice dvostruki strijelac postao je i Cavani u 62. te nakon jedanaesterca u 89. minuti čime je PSG preuzeo vrh tablice.

Nantes je bio uspješan u gostima kod Ajaccioa, a jedini pogodak na utakmici postigao je Alejandro Bedoya nakon aistencije Filipa Đorđevića. Nantes je četvrta momčad lige, dok Ajaccio nastavlja s traženjem prave forme na 17. mjestu.

Gostujući uspjeh ostvario je i Guingamp kod Eviana. Domaća je močad povela u 25. minuti golom Benezeta, no uslijedio je preokret u drugom poluvremenu kada je u razmaku od četiri minute Guingamp zabio dva pogotka. Prvi je djelo Giressea, a drugi je zabio Douniama za konačan rezultat od 1:2. Guingamp je sedmi na tablici, dok se evian nalazo na 16. mjestu.

Minimalnu gostujuću pobjedu ostvario je i Lille protiv Montpelliera. Jedini gol na utakmici zabio je Souare već u četvrtoj minuti, a Montpellier je propustio priliku za izjednačenje u 85. kada je penal promašio Remy Cabella, te tako ostavio svoju momčad bez bodova. Lille drži treće mjesto ljestvice, a Montpellier je 11.

Jedini remi odigrali su Rennes i Valenciennes. Rennes je poveo u sedmoj minuti golom Kadira, a isti je igrač i povećao vodstvo u 50. minuti. Gosti su ipak uspjeli doći do boda jer je Marco Da Silva postigao dva gola, prvi u 65., a drugi u 73. minuti. Rennes je deseta momčad lige, a Valenciennes pretposljednja sa samo jednom ostvarenom pobjedom.