Liga prvaka - Skupina A, 4. kolo, 20.10.2013, 18:00 h
RK Zagreb 22:33 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Veszprem predvođen sjajnim Alilovićem nadigrao mlade Zagrebaše i kući odnio puni plijen

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • nedjelja, 20.10.2013.

Rukometaši CO Zagreba u četvrtom kolu najelitnijeg europskog klupskog natjecanja nisu uspjeli iznenaditi jednu od najboljih rukometnih momčadi Europe te favorita za sam Final Four Lige prvaka. U odličnoj su se atmosferi zagrebačke Arene već u prvih dvadesetak minuta pokazali Mađari koji u nastavku samo dodatno povećavaju svoju prednost te na koncu upisuju slavlje s 11 pogodaka razlike.

CO Zagreb - MKB Veszprem 22:33 (8:15)

Liga prvaka, skupina A, 4. kolo
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 12000
Suci: Gjeding/Hansen (DAN)

CO Zagreb: Stevanović (5 obrana), Ivić (3 obrane); Marić 1, Mihić 1, Stepančić 5, Matulić, Matić, Šprem 2, Čorić, Šebetić, Horvat 3, Šušnja, J. Valčić 1, T. Valčić, Mandalinić 6, Kaleb 3
Trener: Boris Dvoršek

MKB Veszprem: Alilović (18 obrana), Fazekas; Gulyas 2, G. Ivancsik 2, Schuch 3, T. Ivancsik 5, Ruesga, Ilić 5, Nagy 6, Jamali 3, Ugalde, Rodriguez, Terzić 1, Sulić 5, Pešić 1
Trener: Carlos Ortega

Sedmerci: CO Zagreb: 2/4; MKB Veszprem: 1/3
Isključenja: CO Zagreb: 2 min.; MKB Veszprem: 4 min.

Nedjelja je ovoga vikenda označila kako je vrijeme za pravi mali rukometni spektakl u zagrebačkoj Areni gdje je aktualni hrvatski i regionalni rukometni prvak ugostio jednu od najboljih momčadi Europe, mađarski Veszprem. U uistinu punoj Areni i užarenoj atmosferi odličan rukometni dvoboj četvrtoga kola Lige prvaka između CO Zagreba i Veszprema bio je, dakle, zagarantiran.

Trener CO Zagreba Boris Dvoršek sasvim očekivano na teren je poslao svoju najjaču ekipu kako bi se suprotstavila Aliloviću, Nagyju i društvu. Među vratnicama se stoga ponovno od prve minute našao Ivan Stevanović, s krilnih pozicija vrebali su kapetan Zlatko Horvat te Lovro Šprem, na crti Marino Marić, dok su vanjsku liniju činili Luka Stepančić, Josip Valčić i Stipe Mandalinić.

Prvi je u napad krenuo domaćin, no mlađi brat Valčić ne biva uspješan što, pak, odmah na suprotnoj strani kažnjava Peter Gulyas. Novi pokušaj Zagrebaša, onaj Luke Stepančića, potom zaustavlja sjajni hrvatski vratar Mirko Alilović koji tada započinje sa svojim sjajnim obranama. Momir Ilić tada biva uspješan s linije sedam metara, dok sjajni div Laszlo Nagy to povisuje na 3:0.

Navijači Veszprema nadglasali Arenu

Sjajni su ponovno, kao i na gotovo svakom susretu njihova Veszprema, bili mađarski navijači koji su u zagrebačku Arenu stigli u lijepom broju. Gotovo dvije i pol tisuće Mađara bodrilo je svoje momke punih 60 minuta, a na tribinama su posebice hvalili sjajnog vratara Alilovića. Pokušavala je zagrebačka publika, trudili su se i Bijeli Lavovi, no odlično mađarsko navijanje jednostavno je ispunilo svaki dio zagrebačke dvorane.

Na prvi domaći pogodak publika u zagrebačkoj Areni čekala je punih pet minuta kada se lijepo diže Stepančić i zabija za 1:3. U visokom ritmu nastavili su tada gosti koji preko Nagyja te još jednog Hrvata, kružnog napadača Renata Sulića odlaze na 5:2 te uz potporu svog raspoloženog vratara Alilovića potom samo povisuju svoju prednost. Nije tada CO Zagreb imao ideje u napadu, nije bio uspješan ni u izvođenju sedmeraca jer se ponovno na pravom mjestu našao Alilović, no 5-1 obrana sa Špremom na prednjemu pobrinula se zajedno sa Stevanovićem za sustizanje gostujućeg vodstva.

Horvat u devetoj minuti smanjuje na 3:5, dok na minus jedan Zagrebaše dovodi Šprem lijepim pogotkom s krila. No, pokazali su tada Mađari svoje pravo lice te s golom Sulića započinju uistinu dugu seriju pogodaka. Punih 12 minuta domaća momčad nije uspjela plasirati loptu u mrežu Alilovića, a Nagy i društvo bez problema se odvajaju na velikih 11:4.

Pri ulasku u samu završnicu prvoga dijela probudili su se Zagrebaši u podosta pomlađenom sastavu s Antom Kalebom, Lukom Šebetićem, Lovrom Mihićem i ostatkom ekipe te se pritom dobrim pokazuje Marko Matić koji lijepo proigrava Marića na crti na minus šest (5:11). No, igrači Veszprema ne posustaju, nastavljaju u svom ritmu i do odlaska na odmor vraćaju svoju prednost od sjajnih sedam pogodaka razlike (15:8).

Nastavak dvoboja dobro je domaća momčad otvorila s mladim Filipom Ivićem na golu te lijepim pogotkom Josipa Valčića za 9:15, no u listu strijelaca upisuju se tada Nagy i Istvan Schuch čime samo dodatno povećavaju prednost svoje ekipe koja do sredine drugoga poluvremena, unatoč boljoj domaćoj igri u napadu te raspoloženijim Zagrebašima, raste na odličnih +10 (24:14).

Sjajnom Aliloviću ni potom nije bilo kraja, tek Stepančić, Mandalinić i Kaleb uspijevaju pokoji put plasirati loptu iza njegovih leđa, dok na drugoj strani Tamas Ivancsik i Sulić pune Zagrebove mreže za vodstvo 31:19 pri ulasku u posljednjih šest minuta dvoboja. Svoje prve minute u Europi upisao je potom i mladi pivot Zagreba te njegovo ovoljetno pojačanje, Teo Čorić. Do samoga kraja Veszprem čuva stečenu prednost te upisuje slavlje s 11 pogodaka razlike (33:22) vrijedno novih europskih bodova.

• Obrisan korisnik21.10.2013. u 00:47
    najbolje da se ne lažemo,ali Zagreb je odigrao kao da su amateri. po najavama sam mislio da će razbit njonje ovima iz Mađarske,nakraju su jedino Zagrebaši dobili po njonji. puno grešaka u napadu,odbrana još lošija,ne izlaze na igrače. ako napokon počnu igrat odbranu,možda će i biti pobijeda i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.10.2013. u 00:03
    Zanimljivo je da se ovakvi pametnjakovici javljaju samo kada Zagreb izgubi, sa obaveznim idiotlucima tipa "kada ode Duvnjakova generacija, mi cemo....".... To isto su govorili i prije par godina, "kada ode Baliceva generacija, mi cemo potonuti"...."Duvnjakova generacija" ce igrati jos najmanje 10... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.10.2013. u 22:44
    i ona 2 kretena što lupaju po onom bubnju koji je spojen na razglas dvorane(?!?!) treba bacit u Savu, a zajedno s njim i onoga tko ih je tamo stavio! To neartikulirano lupanje je nasilje za uši, a jadno je i tužno da je tamo samo da bi se mađari manje čuli! Užas!
  • Josip32120.10.2013. u 22:42
    Slažem se da je odbrana prešuplja. Ali to bi se dalo popraviti. Nedostaje jedan rutiner šuter šrednjak koji bi rasteretio ostale vanjske šutere. Vidjeti će mo što će biti sa Obranovićem kada se vrati. Činio mi se u Ljubuškom da nije loš. Ali još je premlad da bih ga ocjenio dokraja.