Filip Han • srijeda, 23.10.2013.

U skupini D očekivane pobjede upisali su Manchester City protiv CSKA, te Bayern protiv Viktorije. Englezi su preokrenuli zaostatak od jednog gola zahvaljujući Sergiu Agüeru koji je zabio dvaput, dok su Bavarci još jednom odličnom utakmicom uvjerljivo slavili protiv nemoćnih gostiju iz Plzena...

CSKA - Manchester City

Engleski gosti dobro su otvorili utakmicu i već u četvrtoj minuti stigli u prvu priliku koju nije iskoristio Toure. Da je raspoložen od početka je pokazao Agüero koji je dolazio do dobrih pozicija ali nije uspio zabiti.

Unatoč svim prilikama Manchestera, poveli su domaći i to golom Tošića u 32. minuti. Tošić se našao na sredini šesnaesterca i lobom prebacio Harta za vodstvo domaćih.

Veselje CSKA nije dugo potrajalo jer već dvije minute kasnije Agüero napokon realizira jednu od svojih prilika nakon ubačaja Silve. Argentinac je zabio i drugi put, u 42. minuti kada je u kazneni prostor odlično nabacio Negredo, a Agüero glavom potvrdio rezultat od 1:2 koji se do kraja utakmice nije mijenjao.

Treba spomenuti i da su poništena dva gola, po jedan svakoj momčadi. Negredov pogodak poništen je zbog igranja rukom, dok je onaj Musin poništen zbog prekršaja.

Bayern - Viktoria

Uvjerljivu pobjedu zahvaljujući dominantnoj predstavi upisao je Bayern nad Viktorijom. Od samog početka bilo je jasno da Bayern ne bi trebao imati prevelikih problema s nemoćnim gostima, a prvi pogodak stigao je u 25. minuti nakon jedanaesterca koji je zabio Ribery. Penal je izborio Robben.

U 37. minuti vodstvo je učvrstio Alaba nakon asistencije Mandžukića i s tim se rezultatom otišlo na odmor. Novi pogodak, ponovo Riberyjev, stigao je u 61. minuti za rezultat od 3:0.

Konačna potvrda Bayernove pobjede djelo je Schweinsteigera tri minute kasnije. Netom ubačeni Götze "poslužio" je Nijemca koji odličnim udarcem postavio rezultat od 4:0. Za konačnih 5:0 zabio je Götze u 92. minuti

Mario Mandžukić u igri je bio do 71. minute kada ga je zamijenio Pizzaro, a imao je nekoliko dobrih pokušaja koje nažalost nije iskoristio.

• Obrisan korisnik24.10.2013. u 12:35
    Veliki sam Mandžin fan i ne volim kad ljudi govore protiv njega, ali realno ne spada u top 5 napadača svijeta. Najbolji je na svijetu što se tiče nalaženja na pravom mjestu u pravo vrijeme i jako je dobar glavom, ali nema golgeterske sposobnosti poput onih koje je nabrojao elao + lewandovski, van... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2013. u 12:16
    totalna dominacija Bayerna, teško će ih bit pobjedit ove godine, posebno u LP
  • ZooM24.10.2013. u 01:01
    To je mnogima teško za čuti ali realnost je da Mandžo ne spada u top klasu napadača, on svojom igrom odgovara Bayernu koji ima 5 igrača koji imaju golgeterske sposobnosti pa nije problem ako ti napadač malo zabija ali mi u reprezentaciji takvih nemamo, tako da nam treba golgeter sa vrhunskom... [više na forumu]
    ZooM
  • Obrisan korisnik24.10.2013. u 00:02
    kod one prilike 1 na 1 je manđo trebao zabiti,fino se lažnjakom oslobodio čuvara i onda puca u bliži kut,umjesto da ljevicom plasira u suprotni kut,mogo je bez problema.eto to razlikuje top klase (cavani,falcao,ibra) od veoma dobrih napdača.treba biti realan
  • ZooM23.10.2013. u 23:27