Montpellier 40:30 Chambéry
Chambéry

U derbiju kola Montpellier uvjerljiv protiv umornog Chambéryja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 24.10.2013.

U derbiju sedmog kola francuskog rukometnog prvenstva domaći Montpellier svladao je Chambéry s uvjerljivih 40:30 te mu nanio drugi prvenstveni poraz u nizu. Gosti su proteklog vikenda odigrali dvije europske utakmice što je večeras rezultiralo blijedim izdanjem, posebno u prvom poluvremenu kada su djelovali dekoncentrirano i bez energije...

Montpellier - Chambéry Savoie 40:30 (20:11)

Težak poraz doživjeli su rukometaši Chambéryja u derbiju kola na gostovanju kod Montpelliera. Domaćin je slavio s visokih 40:30 te je barem privremeno skočio na drugo mjesto. Nakon prvih sedam kola Chambéry ima četiri boda manje od svog današnjeg protivnika.

Najbolji strijelac Montpelliera, ali i čitavog dosadašnjeg prvenstva, Dragan Gajić ponovno je vodio svoju momčad prema novom trijumfu. U večerašnju +10 pobjedu ugradio je svojih 12 pogodaka uz tek jedan promašaj. Po broju pogodaka slijedili su ga suigrači Dolenec i Accambray s devet, odnosno osam preciznih šuteva.

Domaći vratar Arnaud Siffert također je odradio vrlo dobar posao upisavši 14 obrana, tri više od Cyrila Dumoulina. S osam pogodaka kod Chambéryja je najbolji bio Edin Bašić, dok je hrvatski reprezentativac Damir Bičanić postigao tri pogotka uz jednako toliko promašaja.

Osam minuta trebalo je gostima da postignu svoj prvi zgoditak; 5:0 seriju Montpelliera prekinuo je tada Bertrand Gille. Nove velike probleme s realizacijom Chambéry je imao u periodu od 12. do 21. minute te su gosti svoju prednost sa 7:3 uspjeli podići na 13:3. Sastav Marija Cavallija do odmora je smanjila zaostatak tek na devet pogodaka.

U 38. minuti igre Bičanić svojim drugim pogotkom dodatno smanjuje na 25:18, no desetak minuta prije kraja Montpellier ponovno odlazi na +10, odmah zatim i na 35:24, a za točku na i pobrinuo se devet sekundi prije kraja William Accambray.