PSG i Dunkerque još jednom slavili, Fenix se probio na četvrtu poziciju

Mihaela Bradovski • petak, 25.10.2013.

Pet utakmica sedmog kola LNH-a odigrano je u petak, a svoj je pobjednički niz nastavio dvojac s vrha, PSG i Dunkerque. Osim francuskih predstavnika u Ligi prvaka slavili su i Nantes te Fenix dok su Aix i Cesson podijelili bodove...

Saint-Raphael - Paris Saint-Germain Handball 31:36 (12:18)

Šestu ovosezonsku pobjedu upisali su rukometaši Paris Saint Germaina na gostovanju kod Saint-Raphaela. Sastav Philippea Gardenta tako i dalje drži bod prednosti nad Dunkerqueom, odnosno tri nad trećeplasiranim Montpellierom. Domaćin je pak pao na šestu poziciju u društvo Nantesa i Cessona.

Parižane su večeras u napadu predvodili Mikkel Hansen (10) i Fahrudin Melić (7), dok je vratar Sierra također bio na razini s 14 obrana. Najbolji od hrvatskog trojca bio je još jednom Marko Kopljar, strijelac pet pogodaka, Jakov Gojun postigao je jedan, a do sada vrlo precizni Igor Vori susret je završio s 0/3 učinkom i jednim isključenjem. Gostujuća obrana najviše je problema imala s Raphaëlom Caucheteuxom koji je postigao osam zgoditaka.

Na osjetniju razliku pariški je sastav otišao nakon točno 15 minuta igre kada je za +5 pogodio Gojun. Desetak minuta kasnije PSG je nakon drugog zgoditka Hansena otišao na 17:10, dok se na odmor otišlo pri domaćem zaostatku od šest golova. Veći dio drugog dijela domaćin se držao na -3, a onda je u 50. minuti na 25:25 poravnao Alexander Lynggaard. Odmah nakon gosti ulaze u 5:0 seriju i rješavaju pitanje pobjednika.

Nantes - Tremblay en France 34:25 (16:12)

Nakon sedam odigranih utakmica sastav Nantesa drži petu poziciju s osam osvojenih bodova, dok je momčad Tremblaya i dalje na pretposljednjem mjestu s tek jednim bodom na kontu. Večeras je domaćin išao na španjolski pogon; najraspoloženiji su bili Entrerrios i Rivera sa sedam te Maqueda s jednim manje pogotkom. Matthieu Drouhin u dresu Tremblaya također je postigao sedam golova.

Devet pogodaka postigao je Stefan Vujić u proteklom kolu, a večeras se u strijelce upisao tri puta uz jedan promašaj. Prvi je postigao u petoj minuti za 4:1 vodstvo svoje momčadi. Šest minuta kasnije Oussama Boughanmi pogađa za +1 Tremblaya, a kroz igru pogodaka za pogodak gosti izbjegavaju odlazak u novi minus iduće četiri minute.

Nakratko su gosti ponovno bili u minimalnoj prednosti, no prvo je poluvrijeme u konačnici zaključeno sa 16:12 za domaćina. Nadomak dizanju prednosti na +10 Nantes je bio na polovici drugog dijela, no nje ipak stiže nekoliko minuta kasnije kada za 28:18 pogađa Vujić. Poraz s istom razlikom spriječio je Drouhin pogotkom pola minute prije kraja.

Aix en Provence - Cesson Rennes Metropole HB 25:25 (13:14)

Najzanimljiviji je večeras, bez sumnje, bio dvoboj između Aixa i Cessona koji je na kraju dosta iznenađujuće završio podjelom bodova. Sastav iz Rennesa u proteklim je kolima zabilježio odlične rezultate, mahom protiv klubova iz gornjeg dijela poretka, no ovog petka dalje od boda nije išlo. Aix trenutno za svojim današnjim protivnikom zaostaje tri boda.

Uvod dvoboja pripao je gostima koji su nakon pet minuta igre poveli s 5:1, no malo po malo rukometaši Aixa uspijevaju smanjiti zaostatak, a pet minuta prije odlaska na odmor i izjednačiti na 12:12. U nastavak je Cesson ipak ušao s bodom prednosti uz stopostotan učinak Benjamina Briffea (5/5). Na startu drugog dijela gosti su se borili s realizacijom pa je tako Aix od 12:14 stigao do 20:16 točno 15 minuta prije kraja.

Cesson se polako vratio nakon dva uzastopna pogotka Damira Batinovića, a tada postavljenih 20:19 uskoro je pretvoreno u 22:22. Potpuno izjednačena završnica rezultirala je i konačnom podjelom bodova. Benjamin Briffe postigao je šest, Igor Anić i Batinović pet pogodaka, dok je vratar Genty imao 13 obrana. S druge strane odličan je bio Vladica Stojanović koji je precizan bio 10 puta.

Nimes - Dunkerque Handball Grand Littoral 23:25 (12:11)

Zamalo je do iznenađujućeg rezultata stigao i Nimes koji je u sedmom kolu ugostio drugog francuskog predstavnika u Ligi prvaka, sastav Dunkerquea. Na vratima domaćina večeras je odličan bio Yassine Idrissi koji je zaustavio 17 protivničkih šuteva. Gerard na vratima gostiju obranio je 11 protivničkih pokušaja, a što se tiče šutera najuspješniji su bili domaći Saurina (5) te Soudry (6) u dresu Dunkerquea.

Izjednačeno prvo poluvrijeme završilo je minimalnim vodstvom domaćina koji je i bolje ušao i u nastavak, no sve to nije bilo dovoljno da se zaustavi drugoplasirana momčad prvenstva. Iako je domaćin na ulasku u 59. minutu držao 23:23, ključnim su se pokazala dva uzastopna pogotka Soudryja u razmaku od pola minute. Dunkerque je tako ostao na drugom mjestu dok je Nimes nakon sedam kola deveta momčad prvenstva.

Fenix Toulouse Handball - Sélestat Alsace HB 31:22 (11:12)

Sjajnim se rezultatima u ovoj uvodnoj fazi sezone može pohvaliti Fenix iz Toulousea. Večerašnjom pobjedom Jerome Fernandez i društvo probili su se na četvrto mjesto, osvojivši tek bod manje od Montpelliera. Sélestat se nalazi na korak do opasne zone, s tri boda više od Tremblaya i četiri od Ivryja. Fenix je večeras predvodio Nemanja Ilić sa sedam pogodaka, dok je odličan bio i reprezentativni trojac Porte (6), Fernandez (6) i novo lice unutar Francuske vratar Pardin (17 obrana).

Sélestat je u nastavak ušao s pogotkom prednosti, u jednom trenu tijekom prvih pola sata igre imao je i +3, no nakon 42. minute i 17:16 za Fenix gosti se više nisu uspjeli vratiti, a u 58. su minuti bili na rubu toga da padnu u zaostatak od 10 zgoditaka. Poraženom sastavu presudio je manjak raspoloženih igrača u napadu, Podsiadlo je postigao osam, a prvi iza njega Vujović tek tri.