Ivry 25:24 Dijon Bourgogne Handball
Dijon Bourgogne Handball

Ivry na domaćem terenu preko Dijona stigao do prvih ovosezonskih bodova

Mihaela Bradovski • subota, 26.10.2013.

U posljednjem dvoboju sedmog kola francuskog rukometnog prvenstva sastale su se dvije momčadi iz donjeg dijela poretka. Rukometaši Ivryja zahvaljujući pogotku više uspjeli su stići do prvih ovosezonskih bodova prepustivši samo začelje Tremblayu dok su gosti ostali na četiri boda...

US Ivry handball - Dijon Bourgogne Handball 25:24 (17:9)

Dva potpuno različita poluvremena odigrali su rukometaši Ivryja i Dijona u posljednjem susretu sedmog kola. I dok su glavnu riječ u prvih pola sata vodili domaćini, dopustivši devet pogodaka protivničkom sastavu, u nastavku je napad Ivryja imao velikih problema te je uspio prokockati svu prednost koju je imao.

Za bolje otvaranje Dijona pobrinuo se Jakov Vranković sa svoja dva uzastopna pogotka, no nakon 18 minuta igre domaći sastav prelazi u vodstvo i tada kreću veliki problemi za njegovu momčad. Serijom 7:0 Ivry je već u tom prvom poluvremenu stigao do osjetne razlike dok gosti nikako ne mogu biti zadovoljni činjenicom da u 13 minuta nisu uspjeli postići niti jedan zgoditak.

No koliko god je to bio loš period za Dijon, domaćin je u prvom dijelu nastavka pokazao zbog čega je nakon šest utakmica bio jedina momčad bez ijednog osvojenog boda. U prvih 18 minuta drugog poluvremena šuteri Ivryja imali su tek tri uspješna šuta. Za 20. pogodak domaćina pobrinuo se Zirn, no tada je semafor već pokazivao minimalnu prednost za Dijon.

U idućoj minuti gosti su držali i +2, a zatim je uslijedilo nekoliko vezanih obrana vratara s obje strane tako da se u posljednjih šest minuta ušlo kod 23:21 u korist gostujućeg sastava. Ivry je u život vratio Sebastian Simonet s dva uzastopna pogotka, a nakon izgubljene lopte Vrankovića poentirao je i Smajilagić. Do kraja su se u strijelce upisali Poletti u dresu Dijona i Kolle nakon čijeg je pogotka Naudin izgubio loptu u posljednjim sekundama u akciji s igračem više.

Devet pogodaka, najviše u večerašnjem susretu postigao je Ivryjev Xavier Lorgere dok je Sebastian Simonet dodao pet. Domaći vratar Chapon skupio je tek šest obrana, osam manje od Stojinovića na dugoj strani no Dijonu su prije svega presudile izgubljene lopte, njih čak 16. Sa šest su zgoditaka napad Dijona predvodili Naudin i Poletti. Vranković je ostao na dva uvodna gola uz tri promašena šuta.