Fenerbahče slavio u derbiju u Istanbulu unatoč dobroj večeri Ante Tomića

Branimir Korać • subota, 26.10.2013.

Kompletirano je drugo kolo po skupinama Eurolige, a najzvučniji dvoboj igran je u Istanbulu gdje je gostovala Barcelona. Pobjedu je odnio na kraju domaći Fenerbahče uz solidne nastupe Luke Žorića i Bojana Bogdanovića dok je na drugoj strani vrlo dobar bio Ante Tomić. Zoran Planinić odigrao je dobru utakmicu u pobjedi Efesa u Francuskoj ubacivši ključne poene u završnici...

Moskovski CSKA u skupini A nije lako došao do druge pobjede u Euroligi. Protivnik je bio Budivelnik, ukrajinska momčad koja je trebala biti nešto lakši zalogaj, međutim Ukrajinci su odigrali dobru utakmicu i držali su domaćina dugo u neizvjesnosti.

U zadnjih pet minuta bivši Zadranin Micah Downs je spremio čak četiri trice, ali Saša Kaun i Viktor Hrjapa držali su prednost na strani CSKA koji tako ipak odlazi do pobjede.

U pobjedničkoj momčadi Miloš Teodosić je ubacio 14 poena (5/13) uz šest asistencija i pet skokova , a Hrjapa je dodao deset poena (4/8). Kod Budivelnika Downs je susret završio s 23 poena (9/14), a Darjuš Lavrinovič je dodao 11 poena (5/13).

Najzvučniji susret odigran je u Istanbulu gdje je Fenerbahče ugostio Barcelonu. Dvoboj dvije momčadi najviših ambicija ove sezone iz susreta koji se još na nekoliko minuta prije kraja činio izvjesnim, pretvorio se u susret s neizvjesnom završnicom.

Cijelim tijekom susreta domaćin je bio u prednosti, dvije minute prije kraja je imao i dvoznamenkasto vodstvo, a onda je Barcelona s ekspresnih 10:0 smanjila na 72:70 20 sekundi prije kraja. Ipak, Linas Kleiza s linije slobodnih bacanja bio je precizan, zaključio je priču i odveo svoju momčad do pobjede 75:70.

Kleiza je susret završio s 22 poena (6713), Luka Žorić je za 23 minute ubacio 12 poena (6/14) uz pet skokova, a Bojan Bogdanović je za 35 minuta ubacio 11 poena (4(10) uz četiri skoka i tri dodavanja. Kod Barcelone Juan Carlos Navarro je upisao 18 poena (6/12), Ante Tomić za 26 minuta je dodao 16 poena (5/8) uz devet skokova i četiri asistencije, a Mario Hezonja je za dvije minute dodao dva poena (1/1 za dva, 0/1 za tri).

Nanterre je izgorio pred punim Pionirom i upisao poraz 73:43. Partizan je sjajnom obranom uništio Francuze koji su imali jednu od onih skromnih napadačkih večeri.

Utakmica je imala dva velika prijelomna razdoblja. Prvo u drugoj dionici kada je Partizan napravio seriju 11:2 što mu je osiguralo vodstvo na poluvremenu 37:23, a drugo u posljednjoj četvrtini kada je domaćin napravio čak 20:2 čime je stvorio ogromnu zalihu i glatko slavio.

Za Dragana Milosavljevića nije bilo nikakvih rješenja, utakmicu je završio s 26 poena (11/16) i šest skokova, Bogdan Bogdanović ga je slijedio sa 16 poena (4/8) i pet asistencija, a Joffrey Lauvergne je uhvatio 11 skokova. Kod Nanterrea najefikasniji bio je Mam Jaiteh s osam poena (4/7).

Bez problema do pobjede je stigao Bayern na domaćem parketu protiv Montepaschija. Nijemci su slavili 89:79, a konačna pobjeda mogla je i trebala je biti i uvjerljivija.

U završnici prvog poluvremena Bayern se odvojio i na poluvrijeme je otišao s prednosti 46:33 da bi uoči posljednje dionice dohvatio i 20 poena viška. U završnici je pao intenzitet posebno u obrani, Talijani su uspjeli smanjiti zaostatak, ali ne i napraviti preokret.

Najbolji kod pobjednika bili su Malcolm Delaney s 20 poena (6/8) te John Bryant s 15 poena (5/10) i 11 skokova. Kod gostiju Joshua Carter je ubacio 14 poena (3/3), a Taylor Rochestie 13 (5/8).

Rutinski posao imao je Panathinaikos protiv Laboral Kutxe. Gosti u nijednoj fazi susreta nisu bili ravnopravan protivnik, Panathinaikos je konstantno održavao visoku prednost do koje je vrlo brzo došao. Domaćin je ispucao čak 37 šuteva za tri poena, pogodio ih je 18 i tako je lako držao vodstvo. Treba napomenuti kako je Laboral u Grčku stigao sa samo devet igrača među kojima je bio i ozlijeđeni Lamont Hamilton koji nije niti ulazio u igru.

Michael Bramos je bio posebno raspoložen s 21 poenom (7/11 za tricu) i pet skokova dok je Ramel Curry dodao 15 poena (6/9) i pet skokova. Roko Ukić je za 21 minutu ubacio šest poena (0/4 za dva, 2/3 za tri) i podijelio pet asistencija. U gostujućem sastavu na visokoj razini bio je Andres Nocioni koji je ubacio 23 poena (7/12) i uhvatio 12 skokova, a David Jelinek je dodao 17 poena (7/11).

Još jedan visok poraz upisala je Zielona Gora koju je ovaj put potpuno nadigrala Unicaja. U Malagi je bilo 101:68, a sve je bilo poznato već nakon 20 minuta. Poljaci su se držali u prvih deset minuta, a onda je drugu četvrtinu Unicaja dobila s 31:13 i nakon toga je prednost samo rasla.

Prvo ime utakmice bio je Nik Caner-Medley s 20 poena (9/11) i deset skokova, a Mindaugas Kuzminskas je dodao 15 poena (5/9). Kod Stelmeta Vladimir Dragičević je ubacio 20 poena (9/11) uz pet skokova, a Przemyslaw Zamojski je dodao 11 poena (5/13).

Strasbourg nije uspio na svom parketu iznenaditi momčad Efesa koja je slavila sa 76:66. Impresivnih prvih 20 minuta Turaka prelomilo je utakmicu, tu su se domaćini našli u velikom zaostatku koji nisu uspjeli preokrenuti. U završnici susreta Strasbourg se približio na samo tri poena zaostatka, ali onda je Zoran Planinić ubacio važnu tricu koja je potvrdila pobjedu gostiju.

Scotty Hopson predvodio je Efes s 20 poena (8/11), šest skokova i pet ukradenih lopti dok je Zoran Planinić za 26 minuta dodao 15 poena (6/12), četiri skoka i tri asistencije. Stanko Barać je za sedam minuta ubacio dva poena (1/1). Kod domaćina Alexis Ajinca je upisao 18 poena (6713) uz devet skokova, a Jeremy Leloup je dodao 13 poena (4/8).

• Obrisan korisnik26.10.2013. u 19:13
    Ma da. To za Bjelicu je točno. Prije 1-2 nego 5. Obradoviću je glavno da se rješava ovih starih domaćih igača tipa Onan ili Oguz. Zaboravio sam reći da sam uživao kako je PAO razmontirao Scariolovu družinu. Još me boli kako su se rješili Tabaka i doveli ovog folera. Neka.
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 17:01
    Bjelica od 1-4, u Zvedi je igrao pleja.
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 15:19
    pa ovo je strasno kako partizan melje pokorice aba ligu sa pola snage
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 13:07
    Ma ...slažem se Sanchez. Nisam navijao za Barcu pa da sam htio produžetak nego jednostavno bila mi je dobra tekma pa može i još 5 minuta. Kleiza i Bogdanović su stvarno najjači igrači na terenu. Ali lider je na klupi. Obradović. Što se tiče Huertasa. Taj oscilira od odličnog do lošeg. Nikad ne znaš... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 12:46
    Partizan je napravio ogroman korak prema drugom krugu. A tamo i pripada. Francuzi doslovno nisu vidjeli gdje je koš. Atmosfera u Pioniru fantastična. Francuski centar u Partizanu odličan. Sad je jasno zašto su lani lako otpustili Amera i njega doveli. Najviše sam se začudio šuterskoj večeri... [više na forumu]