Loš ulazak u posljednju četvrtinu pokopao Zadrane i donio Mega Vizuri pobjedu

Branimir Korać • subota, 26.10.2013.

Košarkaši Zadra nisu uspjeli slaviti u važnom dvoboju u petom kolu ABA lige. U svojoj dvorani ugostili su momčad Mega Vizure, ali su odigrali vrlo lošu završnicu susreta i otišli su u poraz...

Gotovo 30 minuta Zadar je igrao sasvim solidno, održavao je prednost i činilo se da ima vrlo dobre šanse za pobjedu protiv Mega Vizure. Međutim završnica susreta bila je loša, Zadrani su u ključnim trenucima potpuno pali i gosti su napravili preokret.

Bio je to dvoboj dvije momčadi koje se nadaju kako će se do kraja sezone što više odmaknuti od zone najugroženijih i upravo zbog toga ovaj susret je bio važan. Na kraju su gosti bili ti koji su uzeli vrijedne bodove i na kraju proslavili pobjedu.

Od početka susreta Zadar je lagano kontrolirao igru i rezultat, imao je blagu prednost, ali nije se uspio značajno odvojiti sve do sredine druge četvrtine. Tu je Zadar serijom Batura i Prostrana pobjegao na 29:17 i po prvi puta na susretu stvorio veću razliku.

Ipak, nije to zadržao do odmora. Vrlo brzo je Mega Vizura uzvratila, napravila je seriju 9:0 i vratila se u utakmicu te je Zadar tako na poluvrijeme odnio prednost 39:35, skromniju prednost nego što je mogao imati.

U drugom dijelu se nastavilo u sličnom ritmu, domaćin je konstantno održavao vodstvo, imao je u još jednom navratu dvoznamenkastu prednost odvajanjem na 57:47 u 26. minuti, no opet je Mega Vizura dobro reagirala i smanjila zaostatak.

Bez obzira na to, na samom ulasku u zadnjih deset minuta Batur je odveo Zadar na 66:59 i tu su domaćini stali. Uslijedila je ključna serija gostiju od 17:2 koja je prelomila utakmicu i odlučila pobjednika.

U domaćem sastavu nije bilo snage za neki preokret u samoj završnici, doduše nije bilo niti vremena za to, te se Mega Vizura vraća iz Zadra s vrijednom pobjedom 81:75.

U domaćim redovima sjajan je bio Marko Šutalo koji je ubacio 31 poen (3/7 za dva, 6/11 za tri), međutim nije imao pravu podršku. Po deset poena ubacili su Ivan Batur (4/5) i Filip Kraljević (5/10) koji je dodao i šest skokova. Kod gostiju Vasilije Micić upisao je 17 poena (7/13) i devet asistencija, a Nikola Jokić je dodao 16 poena (6/11) i deset skokova.

• Obrisan korisnik27.10.2013. u 08:30
    Težak poraz Zadra od direktnog konkurenta za ispadanje. Nevjerujem da će Olimpija nastaviti sa lošom igrom. Ako nastave krenut će u kupovinu. Vladovića su im već pred nosom uzeli. Teška borba do zadnje utakmice. Nego... jesu li bar imenovali nove trenere u omladinskom pogonu???
  • Obrisan korisnik27.10.2013. u 03:36