Crvena zvezda "pregazila" Szolnoki te se popela na čelo ABA lige

Kristijan Musa • ponedjeljak, 28.10.2013.

Utakmicom između Crvene zvezde i Szolnoki Olaja kompletirano je peto kolo regionalne košarkaške ABA lige. Beograđani su uvjerljivom pobjedom nad mađarskim predstavnikom tako stigli do prvog mjesta na tablici, nakon što je Cedevita u subotu poražena u derbiju protiv Cibone...

U beogradskom Pioniru Crvena zvezda je ugostila mađarski Szolnoki. Mađari su u goste euroligašu stigli sa omjerom 2-2, koji im je ujedno i davao kojekakve šanse za solidan rezultat u ovoj utakmici. Ali je tijek cijelog susreta bio potpuna suprotnost. Domaći su vodili od samoga početka, ne ispuštajući stečenu prednost niti u jednom jedinom trenutku.

Szolnoki je bio najbliži na 12:9 u prvoj dionici, ali su domaći serijom 13:2 okončali prvih 10 minuta prednošću od 14 pogodaka razlike. Od tada je doslovno, na parketu igrala samo jedna momčad. U jednom trenutku prednost domaćih je iznosila +17, da bi ju tricom odmah poništio Akos Horvath. Crvena zvezda je tako na odmor otišla s vodstvom 50:35.

U drugih 20 minuta su domaći nastavili upravo ondje gdje su stali. Treća dionica je digla prednost Crvene zvezde na čak 27 poena razlike, da bi gosti to uspjeli smanjiti tek za jedan poen u posljednjem razdoblju od deset minuta (80:64).

Boban Marjanović je još jednu utakmicu u nizu bio najkorisniji igrač Crvene zvezde sa 16 poena (8/8 iz igre) i osam skokova. Jaka Blažič je zabio 14 poena (4/12), dok su Luka Mitrović (šest skokova, četiri asistencije) i Raško Katić (pet skokova) dodali po 11 poena.

Napad gostiju je predvodio Willie Warren sa 18 poena (5/9), Peter Lorant je pak postigao 12 poena (5/11) uz pet skokova, dok je Tomislav Ivosev dodao 11 poena (4/8) i pet skokova.

U okviru šestog prvenstvenog kola Szolnoki će u subotu ugostiti Radnički iz Kragujevca, dok će narednog ponedjeljka Crvena zvezda igrati na gostovanju u Podgorici kod domaće Budućnosti.

• Obrisan korisnik30.10.2013. u 16:35
    Naravno Petro ... rano je za računice . K Laboral im je velika šansa (Zvezdi) jer ih vodi foler od trenera. Sad su i Milka Bjelicu vratili što je pizdarija. Prvo su čovjeku rekli da im ne treba a sad ga zovu ponovo kad je frka. Trebao ih je odjebati. I Rytas nije bog zna što. Ali Zvezda je 3 Amera... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.10.2013. u 19:44
    pre svih ce proci dalje radnicki evo sad su pregazili spartak ???????? - ??????? 97:80 (26:15, 19:18, 21:23, 31:24) imaju 2 pobede
  • Obrisan korisnik29.10.2013. u 15:14
    Partizan i Zvezda su takoreci sigurno ucesnici F4, jer i pored igranja u Evropi oni kuci tesko mogu da izgube, evo Zvezda juce lagano sa 50% pobedi ovako velikom razlikom. Ne znam odakle ti to da Zvezda nema sanse za prolaz dalje, tek treba da igra sa slabijim ekipama sa Laboral Kucom i Ritasom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.10.2013. u 12:20
    Partizan, Cedevita i možda Budućnost imaju šansu da dugo igraju Europu. Znači njima će biti teže u nastavku ABA lige. Ostali će poslije nove godine poispadati iz Eurokupova i onda 1 utakmica tjedno. Zvezda nema šanse za prolaz skupine pa će se priključiti Eurokupu... valjda. Cibona kako je počela... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.10.2013. u 10:24
    Pa sto je pratis i zivciras se uzalud, jednostavno je preskoci i prati hrv. ligu dolazi derbi Zabok- Sl.Brod npr. ili Krizevci- Darda????