Budućnost nanijela neborbenom Širokom prvi domaći poraz

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • nedjelja, 27.10.2013.

Budućnost je na Pecari ostvarila uvjerljivu 81:67 pobjedu. Gosti iz Podgorice čvrsto su ušli u utakmicu, iskoristili smušenost domaćina i već za deset minuta ostvarili prednost 21:5. Uspio se Široki pribrati do kraja poluvremena i rezultatski vratiti u igru. Minus od šest poena 28:34 ostavio je nadu domaćinu za nastavak, no opet nije bilo koncentracije u napadu, što su Crnogorci iskoristili i ostvarili treću pobjedu u sezoni.

Široki Primorka - Budućnost Voli 67:81

ABA liga, 5. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 3.000 gledatelja.

ŠIROKI PRIMORKA: Babić, Katić 5, Mikulić, Petrović 16, Bilinovac 3, Kaštropil 7 (5 skokova), Coles 4, Bošnjak, Jones 16 (5 asistencija), Barać 13 (6 skokova), Buva, Rikić 3. Trener: Damir Vujanović

BUDUĆNOST VOLI: Šehović 13, Mihailović 5, M. Popović, Subotić 3, Komatina, Vitkovac 16 (5 skokova), A. Popović 12, Akindele 10 (6 skokova), Ivanović, Ćapin 16 (5 asistencija), Coleman 6. Trener: Igor Jovović

Skokovi: 30-32
Asistencije: 12-16
Osvojene lopte: 4-5
Izgubljene lopte: 11-7
Osobne pogreške: 22-21

Za razliku od utakmica sa Zvezdom i Olimpijom u kojima su čvrsto ušli u igru košarkaši Širokog protiv Budućnosti u uvodnim minutama igrali su u obrani premekano, a u napadu smušeno. Promašili su otvorene šuteve, pa i čiste zicere. S druge strane gosti su djelovali čvrsto u obrani, snažno u skoku, pa su za pet minuta ostvarili 0:11, a do isteka prve četvrtine visokih 5:21. Nezadrživ je bio u tim trenucima Aleksa Popović.

No, uspjela je domaća momčad u nastavku podignuti obrambeni ritam. To je odmah otvorilo prostora u napadu, pa se velika prednost gostiju počela lagano topiti. Iako je ostao bez Franka Kaštropila, kojem je u jednome dvoboju Jeleel Akindele razbio nos, Široki je uspio do isteka poluvremena doći do dostižnih 28:34. Pri tome je bilo i malo sreće, jer je Johnathon Jones sa zvukom sirene pogodio tricu s devet metara.

Očekivao se nastavak dobrog ritma i u drugome dijelu. Međutim, gosti su odgovorili opet čvrstom obranom i s puno trke u napadu, što je Suadu Šehoviću i Čedomiru Vitkovcu donijelo puno laganih poena, pa je Budućnost u 36. minuti otišla na nedostižnih 33:45. Koliko je u tim trenucima širokobriješki sastav djelovao smušeno najbolje svjedoči i tehnička pogreška treneru Damiru Vujanoviću jer su se poslije minute odmora na parketu našla šestorica košarkaša.

Potrošeni Širokobriježani u stizanju visoke prednosti gostiju iz Podgorice nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Tek su u završnici utakmice uspjeli donekle ublažiti poraz zahvaljujući dobroj napadačkoj seriji Tomislava Petrovića. Domaćina je tako skupo koštao loš ulazak u utakmicu, dok je Budućnost zahvaljujući čvrstoj igri s puno trke iskoristila svoju igračku kvalitetu i zasluženo pobijedila.