MAXtv Prva liga, 14. kolo, 27.10.2013, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.000
Suci: Fran Jović, Krmar, Modrić (svi Zagreb)
Hrvatski dragovoljac

Dinamo prelomio utakmicu već u prvih deset minuta te na kraju protiv Dragovoljca stigao do uvjerljive pobjede

Damir Žbulj • nedjelja, 27.10.2013.

Dinamo je u 14. kolu MAXtv Prve lige na Maksimiru ugostio Hrvatski dragovoljac te je stigao do rezultatski uvjerljive pobjede. Već je u desetoj minuti imao prednost od dva pogotka, zabili su na samom otvaranju El Soudani i Fernandes, dok su u nastavku su mrežu Dragovoljaca pogodili i njihov bivši igrač Marcelo Brozović te Duje Čop. Počasni pogodak za Crne zabio je Stipe Bačelić-Grgić, iz kaznenog udarca, a isti igrač u sudačkoj je nadoknadi propustio još jednu priliku s bijele točke...

Ilija Sivonjić
46'
27
Ivan Babić
57'
Davor Mladina

Nakon odlično odrađenog europskog nastupa protiv PSV-a u četvrtak, koji je na njihovu žalost zaključen bez njihove pobjede, nogometaši Dinama na svom su travnjaku dočekali Hrvatski dragovoljac, ekipu koja im je u prvom dijelu sezone zadala puno problema i koja im je u Kranjčevićevoj ulici u petom kolu uzela bod.

Zoran Mamić, zajedno sa svojim pomoćnicima Krznarom i Cvitanovićem imao je puno problema sa sastavljanjem početne postave, nisu mogli računati na Ademija, Šimunića zbog kartona te Sammira, Addyja, Husejinovića, Halilovića, Sandomierskog i Pamića zbog zdravstvenih problema pa je na teren izašla zanimljiva jedanaestorka. Ispred Zelenike su stoperi bili mladi Šimunović i Ćalušić, na bokovima su bili Pinto i Lima, mjestu u vez našli su Jerko Leko te Antolić i bivši Dragovoljac Marcelo Brozović, dok su napad predvodili Fernandes, El Soudani i Beqiraj.

Trener Crnih iz Sigeta također je imao puno nevolja oko ozljeda izostanka svojih igrača, nedostajala mu je gotovo cijela standardna posljednja linija sa Klukom, Špeharom i Tomićem, a nije imao na raspolaganju niti Jazvića pa je i Mladina morao posegnuti za nekim pričuvnim rješenjima.

Dvoboj je praktički bio riješen već u prvih deset minuta kada je domaćin stigao do 2:0. Očekivana je bila početna inicijativa Modrih, koja je rezultirala pogotkom u četvrtoj minuti. Pinto je odlično probio po desnoj strani, ubacio na peterac, a prema mišljenju Frana Jovića i njegovih pomoćnika El Soudani izbjegao je zaleđe i poentirao pored iznenađenog Čovića.

Samo četiri minute kasnije Dinamo je udvostručio prednost, Dragovoljci su pokušali brzinski napraviti povratak u utakmicu, no, iskontrirao ih je Čileanac Fernandes, koji se od centra sjurio prema Čoviću i uz malu pomoć vratara gostiju loptu posprema u mrežu.

Dinamo je uskoro stigao i do trećeg pogotka, koji je Beqiraju poništen zbog zaleđa, a Crni su pokazali kako se ne misle predati odličnom akcijom u 13. minuti, kada je Zlatar dobro potegao, ali i pogodio vratnicu.

Nakon dobrog pokušaja Brozovića iz daljine u 20. minuti, Dinamo se primirio, izgubio pravu ideju i osim blokiranog pokušaja Fernandesa u samoj završnici prvog dijela, nije imao pravu izglednu priliku za novi pogodak. Od njihova četiri udarca, dva su išla u okvir gola, za 2:0 na odmoru.

U nastavku bolja utakmica, s puno više trke, dobrih akcija i puno više opasnijih situacija prije svega pred vratima Čovića.

Zaredale su prilike Fernandesa, Antolić je pogodio vratnicu, a u 53. minuti Marcelo Brozović stigao je do pogotka svom bivšem klubu. Rukavina je prebacio posljednju liniju obrane gostiju, ponovno su suci uvjereni kako nema zaleđa, a mladom U21 reprezentativcu nije bilo teško pronaći put do mreže.

Iako je i Dragovoljac stigao do pogotka, kada je u 66. minuti Stipe Bačelić-Grgić realizirao penal, nakon što je u kaznenom prostoru lopta u ruku pogodila Šimunovića, Dinamo je kontrolirao utakmicu do samog kraja. Zabio je i Duje Čop nakon gotovo tromjesečne pauze, 15 minuta prije kraja, dok je u sudačkoj nadoknadi Zelenika obranio novi penal Dragovoljaca. Skrivio ga je Šimunović na Zlataru i apsolutno zasluženo zaradio i isključenje.

Dinamo će u idućem kolu 'gostovati' kod Lokomotive, dok je pred Dragovoljcima veliki derbi u borbi za prvoligaški opstanak, u goste im u Siget dolazi Zadar.

• Mithrandir28.10.2013. u 10:27
    Malo zanimljive statistike, vezane uz trenere dinama. Zoki Mamić je vodio 3 prvenstvene utakmice dinama i zabili su 10 golova. U ostalih 11 utakmica, svega 12 golova.
    Mithrandir
  • Mithrandir28.10.2013. u 10:25
    Nakon pregledavanja snimke, prvi gol(Soudani) čisti offside, zatim poništen čisti gol Beqiraja. Treći gol(Brozović) nije zaleđe, jedan igrač crnih "presporo" izlazio(stražnja noga). Što se tiče malog Šimunovića i njegovog starta, mislio je da ima loptu i da će ju izbiti i mogao je, ali ju je... [više na forumu]
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik27.10.2013. u 21:13
    jedan gol a drugi ne znam da li je bio iz zaleđa. međutim, isto tako je poništen naizgled čisti gol što u konačnici samo govori koliko su suci loši i da treba više ulaganja. što se tiče same utakmice dinamo je igrao opet odlično i bez obzira na suđenje itekako zaslužio pobjedu koja je još... [više na forumu]
  • Showballs27.10.2013. u 21:12
    Znam da dečko ima tek 19 godina i da mu je ovo prva sezona u seniorima, al radit faul ko zadnji igrač u 16-ercu pri rezultatu 4:1 i to u sudačkoj nadoknadi je jebeno glup potez...
    Showballs
  • Obrisan korisnik27.10.2013. u 18:57
    ne znam čemu minusi ako je čovjek rekao da su golovi bili iz zaleđa. ja nisam gledao, ali su mi oni koji su gledali rekli da su ofsajdi bili. pa nećemo valjda i mi se međusobno zaglupljivat i ne priznavat pogreške na štetu našeg protivnika kada su stvarno napravljene (kao neki :))