MAXtv Prva liga, 14. kolo, 25.10.2013, 18:00 h, Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 2000
Suci: Vučkov Domagoj (Rijeka) Ambrinac Krunoslav (Zagreb) Gulan Tomislav (Zagreb)

Josip Piršljin • petak, 25.10.2013.

14. kolo MAXtv Prve lige otvorili su Istra 1961 i Slaven Belupo. Nakon 90 minuta tvrde igre na Aldo Drosini utakmica je završila bez pobjednika. Gosti su poveli vrlo rano, a Puljani su izjednačili nakon bolje igre u drugom poluvremenu.

Istra 1961 je na svom stadionu ugostila momčad Slaven Belupa koji je bio u pozitivnom nizu nakon promjene na trenerskoj klupi. Zeleno-žuti su, pak, u zadnjem kolu izgubili od Lokomotive u Maksimiru, te su htjeli ponovno zasjesti na peto mjesto nadajući se da Split neće pobijediti u Zadru.

Početak je bio odličan za goste iz Koprivnice. Već u trećoj minuti Frančićeva momčad je uspjela doći do vodstva kada je prebačena lopta iz kornera, a Fuštar glavom iz blizine nije mogao promašiti. Puljani su potom pokušali brzo izjednačiti, ali to im nije pošlo za rukom. Imali su inicijativu i veći posjed lopte, ali Slaven je "umrtvio" igru i uspio na poluvrijeme otići s vodstvom.

Domaći su ipak puno bolje ušli u nastavak utakmice i s više želje i energije su krenuli po izjednačenje. Ono je došlo u 63. minuti vrlo lijepim i lukavim golom Blagojevića. Veznjak Istre je iz slobodnog udaraca pucao u nebranjeni kut Rodića koji je loptu mogao tek pogledom ispratiti.

Pamićevi igrači su potom pokušali doći do vodstva, a bili su veoma blizu u 74. minuti. Tada je Radonjić pomalo neočekivano poslao prizemnu loptu u gostujući peterac, a Brazilac Jo je za pola koraka zakasnio na nju. Do kraja ipak nije bilo promjene rezultata, te su obje momčadi osvojile po bod.

• terrible26.10.2013. u 15:34
    slaba je posjeta jer 60 % gledatelja bude na zapadu odakle se snima... (većinom sponzorske ulaznice). slabo se ljudi zanimaju za nogomet uopće. većina gleda samo ligu prvaka i svjetsko i euro. a najveća većina samo pogleda sažetke ili snimke golova na portalima. ulaznice su realno preskupe... [više na forumu]