Atalanta 1:1 Inter
Inter

Atalanta i Inter odigrali neodlučeno, golovi Alvareza i Denisa

Matej Milanović • utorak, 29.10.2013.

U desetom kolu Serie A Atalanta je na domaćem terenu zaustavila Inter na 1:1. Kod Atalante je Marko Livaja odigrao 65 minuta, dok je Mateo Kovačić kod Intera odigrao cijelu utakmicu.

Deseto kolo nogometne Serie A otvorilo se susretom Atalante i Intera. Utakmicu je u redovima Atalante otvorio Marko Livaja, a kod Intera je startao Mateo Kovačić. U početnim minutama Atalantin vratar Consigli je obranio pokušaj Rodriga Palacija, a s druge strane je Fredy Guarin na crti zaustavio pokušaj glavom Michelea Caninija.

U 16. minuti Kovačić je ubacio, Palacio glavom dodao Ricardu Alvarezu, koji je loptu ugurao u mrežu za 1:0 Intera. U idućim minutama Mario Yepes je glavom dvaput zaprijetio gostima, a u 25. minuti stiglo je i izjednačenje, djelo Germana Denisa. Do kraja poluvremena bila je po jedna prilika s obje strane, a obostranih šansi bilo je i u nastavku. Na odmoru je Juan Pablo Carrizo na golu Intera izmijenio ozlijeđenog Samira Handanoviča.

U 59. minuti Livaja je snažno pucao, a Carrizo uz poteškoće ipak obranio. Nekoliko minuta kasnije Kovačić je sjajno proigrao Alvareza, ali je Consigli refleksom uspio obraniti. U 65. minuti izašao je Livaja, a umjesto njega je ušao Guido Marilungo. U 73. je Emmanuel Icardi, koji je ušao u drugom poluvremenu, zatresao vratnicu gola Atalante.

Desetak minuta kasnije ponovno je opasan glavom bio Yepes, ali je Kolumbijac pucao direktno u Carriza. U sudačkoj nadoknadi prilike za pobjedu imao je Inter. U 91. minuti je Alvarezov šut prohujao pored vratiju Atalante, a u 93. je Palacio krenuo prema suparničkom golu, ali je domaći obrambeni Canini pravovremeno intervenirao i spriječio da se Argentinac nađe u izglednoj šansi.

Izjednačeni susret završio je tako podjelom bodova, 1:1. To je četvrti remi Intera, koji tako s utakmicom više zaostaje četiri boda za trećim mjestom. Bod na gostovanju u Bergamu nije loš rezultat, no Inter je svakako očekivao pobjedu. Atalanta je, pak, u mirnoj sredini ljestvice i može biti više nego zadovoljna ostvarenim rezultatom. U idućem kolu, koje je na rasporedu tijekom vikenda, Inter ima još jedno teško gostovanje, kod Udinesea, dok će Atalanta gostovati u Livornu.