Premiership, 10. kolo, 02.11.2013, 13:45 h
Newcastle
Newcastle 2:0 Chelsea
Chelsea

Sportnet • subota, 02.11.2013.

Pogocima Yoana Gouffrana i Loica Remyja nogometaši Newcastlea došli su do velike pobjede nad Chelseajem od 2:0. U prvoj utakmici desetog kola Premier lige sastav Josea Mourinha na St. James Parku je pokazao premalo i kući se vraća praznih ruku.

Chelseajev niz od pet prvenstvenih utakmica bez poraza zaustavljen je na St. James Parku, gdje je Newcastle slavio s 2:0 pogocima Yoana Gouffrana i Loica Remyja. Zaslužena je to pobjeda domaće momčadi, koja je posebno u drugom poluvremenu pokazala više htijenja, a stvorila i više opasnih situacija pred vratima protivnika.

Iz slabašnog prvog poluvremena valja izdvojiti najveću prigodu Chelseaja na utakmici, u 13. minuti John Terry je nakon udarca iz kuta glavom zatresao gredu, a okvir Newcastleova gola zatresao se i tek koju sekundu kasnije nakon novog pokušaja Branislava Ivanovića.

Newcastle je puno bolje ušao u drugo poluvrijeme, a nakon što su Moussa Sissoko i Loic Remy zaprijetili nakon sat vremena igre, u 68. minuti stiglo je i zasluženo vodstvo. Sjajan slobodni udarac izveo je Yohan Cabaye, a Gouffran pobjegao svim čuvarima i glavom pogodio za 1:0 domaćina.

Deset minuta prije kraja utakmice Chelsea je umalo izjednačio, Willianov udarac obranio je Tim Krul, a Mathieu Debuchy zatim požrtvovno blokirao gotovo siguran pogodak Samuela Eto'oa.

Što nije uspjelo gostima, pošlo je za rukom još jednom domaćim igračima. Minutu prije isteka regularnog tijeka, Vurnon Anita je povratnom loptom s lijeve strane pronašao Remyja, a Francuz lijepim udarcem Chelseaju i službeno ubilježio drugi poraz.

• Obrisan korisnik03.11.2013. u 19:51
    Kako su svi došli na svoje,sad likuju. Šta se ima za reći,osim da je Newcastle zasluženo slavio.a provokatori su došli na svoje
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 02:04
    Umor djeco, a vi što ste pametni, znajte, niste.
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 21:07
    Gdje je sada ona Chelsea ekipa da okupira forum? Bravo Newcastle
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 19:09
    Francuska - Chelsea :D Ne, svaka čast Nufc-u, treba skidati te glavonje na svakom koraku da se učini prvenstvo zanimljivijim
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 19:05
    bravo Svrake,dobro ce doc da se malo pomaknu sa donjeg dijela tablice jer svakako imaju momcad za bolje domete