Premiership, 10. kolo, 02.11.2013, 18:30 h
Arsenal
Arsenal 2:0 Liverpool
Liverpool

Sportnet • subota, 02.11.2013.

Derbi desetog kola engleske Premier lige na stadionu Emirates u Londonu odigrali su vodeći Arsenal i trećeplasirana momčad prvenstva Liverpool. Topnici su nastavili seriju sjajnih rezultata i pobjedom od 2:0 stvorili značajnu prednost na vrhu prvenstvene ljestvice.

Subotnji program desetog kola zaključen je velikim derbijem na Emiratesu, gdje je Arsenal svladao Liverpool pogocima Santija Cazorle i Aarona Ramseyja, te devetom uzastopnom utakmicom bez poraza došao do prednosti od pet bodova ispred najbližih pratitelja.

Topnici su u 90 londonskih minuta ipak pokazali više i ostvarili zasluženu pobjedu u srazu dviju momčadi koje predstavljaju najugodnija iznenađenja dosadašnjeg tijeka sezone.

Iako je Liverpool nešto bolje otvorio utakmicu, do prvoga pogotka stigao je domaćin zahvaljujući danas raspoloženom Santiju Cazorli. Nakon ubačaja Bacaryja Sagne s desne strane Španjolac je prvo glavom pogodio vratnicu, a zatim natrčao na odbijenu loptu i efektno je poslao iza leđa Simona Mignoleta.

Nakon povratka iz svlačionica Liverpool je već u 50. minuti prilikom Jordana Hendersona naznačio kako će u nastavku pružiti bolji nogomet, no Arsenal se brzo oporavio i u samo dvije minute preko dvije velike prigode Oliviera Girouda mogao doći do drugoga pogotka.

Pogreške francuskog napadača ispravio je u 59. minuti Aaron Ramsey, primio loptu na rubu kaznenog prostora, naciljao i poslao je pod gredu nemoćnog Mignoleta. Liverpool je do kraja utakmice prijetio, Luis Suarez je pogodio vratnicu, a zatim i pucao pored gola u situaciji u kojoj je mogao uposliti Daniela Sturridgea, no najopasniji napad lige ovoga puta nije uspio otključati protivnička vrata.

Arsenal će deseto kolo zaključiti na vrhu ljestvice uz pet bodova prednosti ispred Chelseaja na drugom i Liverpoola na trećem mjestu, a čak sedam momčadi od drugog do osmog mjesta smjestilo se u rasponu od samo tri boda.

• johnny00804.11.2013. u 19:48
    liverpoole sreco, pa sta bi? necemo valjda sad posustat, a pocetak je bio uraganski, ajmo, bar top 4 ove sezone ;)
    johnny008
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 15:53
    Arsenal zasluženo, Liverpool im nije imao čime parirati.
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 14:56
    Opali se tavom po glavi!!
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 13:16
    Hahaha evo ih pusti navijači Arsenala, falili ste mi zadnjih godina. Prvenstvo još nije ni počelo, a pravi ispiti tek dolaze, skulirajte se. Jučer velika 3 boda makar su priče o "potpuno zasluženoj" pobjedi gluposti, utakmica je lako je mogla otići u drugom smjeru. Liverpool ima najjači napad u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 21:30
    Ovaj Ramsey kaj god da pukne pogodi... a svaki je za uramit.